Sprintem

POLAK MISTRZEM FRANCJI. Drużyna Daniela Góraka - G.V. Hennebont zdobyła tytuł mistrzów Francji w tenisie stołowym. W ostatniejkolejce pokonała u siebie 4-0 C.T.T. Beauchamp. Reprezentant Polski zdobył jeden punkt.

MISTRZ OLIMPIJSKI NAJLEPSZY. Mistrz olimpijski Ahmed Al Maktoum ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich zdobył we włoskim Lonato tytuł mistrza świata w strzelaniu do rzutków w konkurencji podwójnego trapu. Hubert Olejnik zajął 35. miejsce.
   LIPIŃSKI OPUSZCZA MOSTOSTAL. Piotr Lipiński nie jest już rozgrywającym siatkarskiej drużyny Mostostalu-Azotów Kędzierzyn-Koźle.
   GIRO D'ITALIA. Włoch Ivan Basso (Team CSC) wygrał po samotnym finiszu w Limone Piemonte 17. etap wyścigu kolarskiego Giro d'Italia. Różową koszulkę lidera zachował jego rodak Paolo Savoldelli (Discovery Channel).
   DRUT W AFERZE. Słynny francuski lekkoatleta i członek MKOl - Guy Drut jest zamieszany w aferę korupcyjną. Zarzuca się mu, że na początku lat 90. zajmował fikcyjne stanowisko, za które otrzymał wynagrodzenie w wysokości ponad 770 tys. franków (119 tys. euro). Grozi mu kara do pięciu lat więzienia.
   UCIECZKA HUZARSKIEGO. Francuz Jean Patrick Nazon (AG2R) wygrał w czwartek drugi etap kolarskiego wyścigu Dookoła Bawarii, z Sonthofen do Krumbach (189 km). Drugi na mecie Niemiec Sebastian Siedler objął, dzięki bonifikacie, prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Bohaterem drugiego etapu był polski kolarz grupy Intel-Action - Bartosz Huzarski, który krótko po starcie zdecydował się na samotną ucieczkę. 25-letni Polak prowadził wyścig przez 140 kilometrów.
   SIATKARKI W CHINACH. Polska pokonała w Ningbo Holandię 3-2 (23-25, 25-15, 25-17, 14-25, 15-11) w drugim dniu turnieju siatkarek. Dzień wcześniej polski zespół przegrał 0-3 z Bułgarią. Polkom nie powiodło się także we wczorajszym spotkaniu z Chinkami. Uległy im 1-3 (20-25, 25-20, 17-25, 17-25)
   AWANS KUSZNIEREWICZA. Startujący w klasie Star Mateusz Kusznierewicz i Dominik Życki awansowali z 12. na 3. miejsce po drugim dniu regat żeglarskiego Pucharu Świata w holenderskim Medemblik.