Sprintem

WALCZYLI JUNIORZY. Tomasz Piątek z Broni Radom (waga 60 kg) uznany został za najlepszego zawodnika zakończonych w Radomiu 13. mistrzostw Polski juniorów w boksie. Najlepszym technikiem został Artur Szpilka z Górnika Wieliczka (81 kg) - złoty medal. Srebro wywalczył w kat. 64 kg Adrian Ozynko (Wisła).

DIAZ OBRONIŁ. Amerykanin Juan Diaz obronił tytuł bokserskiego mistrza świata federacji WBA w wadze lekkiej. W LasVegas wygrał na punkty (116-112, 117-111, 118-111) z Portorykańczykiem Jose Miguelem Cotto.
MARATON PARYSKI. Rosjanka Irina Timofiejewa i Etiopczyk Gashaw Melese zwyciężyli w 30. maratonie paryskim ze startem na Polach Elizejskich i metą przy Łuku Triumfalnym. W zawodach wystartowało ponad 36 tysięcy osób z 87 krajów.
SYREK SIÓDMA. Grażyna Syrek (Olimpia Poznań) zajęła 7. miejsce w maratonie w Rotterdamie uzyskując czas 2.34.38. Zwyciężyła Etiopka Mindaye Gishu - 2.28.30.
KLASYK DLA SZWAJCARA. Szwajcar Fabian Cancellara wygrał po samotnej ucieczce 104. edycję kolarskiego klasyku Paryż-Roubaix (259 km), zaliczanego do cyklu Pro Tour. Po decyzji jury drugie miejsce przypadło mistrzowi świata i zwycięzcy z Roubaix sprzed roku Tomowi Boonenowi, który stracił do Cancellary blisko dwie minuty. Belg wyprzedził Włocha Alessandro Ballana i Hiszpana Juana Antonio Flechę.