Sprintem

PROWADZI KRAMNIK. Szósta partia rozgrywanego w Eliście meczu o szachowe mistrzostwo świata pomiędzy Rosjaninem Władimirem Kramnikiem i Bułgarem Weselinem Topałowem zakończyła się po 31 posunięciach remisem. Prowadzi Kramnik 3,5-2,5.

POLACY NA 17. MIEJSCU. Pierwszy wyścig żeglarskich mistrzostw świata klasy Star wygrali Nowozelandczycy Hamish Pepper i Carl Williams. Mateusz Kusznierewicz (YKP Warszawa) i Dominik Życki (Spójnia Warszawa) uplasowali się na 17. miejscu. Na wodach zatoki San Francisco rywalizuje 65 załóg.
WYGRANA DOMACHOWSKIEJ. Marta Domachowska wygrała z rozstawioną z nr. 5 Szwedką Sofią Arvidsson 7-6 (7-4), 7-6 (7-1) i awansowała do drugiej rundy turnieju tenisistek WTA w Tokio (z pulą nagród 138 tysięcy euro).
SZERMIERCZE MŚ. Krzysztof Mikołajczak (Legia) zajął szóste miejsce w turnieju szpadzistów w szermierczych mistrzostwach świata w Turynie. W rywalizacji szablistek Irena Więckowska (AZS AWF Warszawa) była 28. Tytuły mistrzowskie wywalczyli Chińczyk Lei Wang, który w finale pokonał Portugalczyka Joaquima Videirę 6-5 po dogrywce, oraz 16-letnia Amerykanka Rebecca Ward, która pokonała swoją rodaczkę, mistrzynię olimpijską Mariel Zagunis 15-11.
NA POMOŚCIE. Reprezentanci Chin - Lian Yang (48 kg) i Le Qui (62 kg) zdobyli złote medale mistrzostw świata w podnoszeniu ciężarów w Santo Domingo w Dominikanie. Lian Yang ustanowiła trzy rekordy świata - w dwuboju (217 kg), w rwaniu (98 kg) i podrzucie (119 kg). Marta Kleszczyńska zajęła 15. miejsce - 160 kg (70+90).