Sprintem

SUKCES SZYMAŃSKIEGO

Na 7. miejscu ukończył bieg na 5000 m w PŚ łyżwiarzy szybkich w Moskwie Jan Szymański. To najlepszy indywidualny rezultat Polaków w tym sezonie. Na 1500 m Zbigniew Bródka był 14., a 16. pozycję zajął zakopiańczyk Konrad Niedźwiedzki. W biegu drużynowym Polacy wywalczyli dobre, 5. miejsce, a nasze panie były 6.

DWÓJKA NA MEDAL

Andrzej Laszczak i Damian Waniczek zdobyli brązowy medal MŚ w saneczkarstwie na torze naturalnym w austriackim Umhausen.

STASZULONEK UKARANA

Niemka Tatjana Huefner po raz trzeci w karierze zdobyła złoty medal MŚ w saneczkarstwie. Ewelinę Staszulonek zdyskwalifikowano po pierwszym ślizgu za przekroczenie limitu wagi

RAJSKI JEDENASTY

Jedenaste miejsce pochodzącego z Tarnowa Leszka Rajskiego (Wrocławianie) i trzynaste Tomasza Ciepłego (AZS AWF Poznań) to najlepsze osiągnięcia Polaków w pierwszych w nowym sezonie zawodach PŚ florecistów w Paryżu. Zwyciężył Francuz Erwann Le Pechoux.

CHIŃSKA DOMINACJA

Chińscy tenisiści stołowi Ding Ning i Chen Qi zwyciężyli w turnieju ITTF Pro Tour w Sheffield. Najlepsi z Polaków: Natalia Partyka i Paweł Fertikowski odpadli w 1/16 finału.

JAPONIA MISTRZEM AZJI

Piłkarze Japonii po raz czwarty w historii zostali mistrzami kontynentu. W finale Pucharu Azji pokonali w stolicy Kataru Dausze po dogrywce Australię 1-0. Gola w 109 min zdobył Tadanari Lee.