Sprintem

REMIS "POLSKIEJ" BORUSSI.

Prowadząca w tabeli niemieckiej Bundesligi Borussia Dortmund zremisowała z Schalke 04 Gelsenkirchen 0-0. Wśród gospodarzy całe spotkanie rozegrał Łukasz Piszczek, Jakub Błaszczykowski zszedł minutę przed końcem, a Robert Lewandowski wszedł na boisko w 73 minucie. Borussia miała zdecydowaną przewagę, w I połowie znakomitej okazji bramkowej nie wykorzystał Błaszczykowski.

PIERWSZA BRAMKA GROSICKIEGO.

Kamil Grosicki zdobył pierwszą bramkę w lidze tureckiej. Były piłkarz Jagiellonii Białystok uzyskał gola dla Sivassporu w przegranym 1-2, wyjazdowym spotkaniu z Bursasporem.

GOL PRZEJDZIE DO LEGII.

Piłkarz PGE GKS Bełchatów, 25-letni pomocnik Janusz Gol podpisał trzyletni kontrakt z Legią Warszawa. Umowa będzie obowiązywać od 1 lipca.

Z BIAŁEGOSTOKU DO BYTOMIA.

23-letni napastnik Przemysław Trytko został w piątek wypożyczony z Jagiellonii Białystok do Polonii Bytom. Piłkarz będzie grał w śląskim klubie do końca sezonu.

KARA DLA RUMUNA.

Piłkarz Interu Mediolan Cristian Chivu został zdyskwalifikowany na cztery mecze za brutalne zachowanie w czwartkowym spotkaniu włoskiej ekstraklasy z Bari (3-0). Rumuński obrońca uderzył w twarz zawodnika rywali Marco Rossiego. Sędzia nie zauważył tego zajścia, ale zostało ono zarejestrowane przez kamery telewizyjne. Dzień po meczu kierownictwo włoskiej ligi nałożyło karę na Rumuna.

LIGOCKA BEZ MEDALU.

Paulina Ligocka-Andrzejewska zajęła 4. miejsce w snowboardowej konkurencji halfpipe na zimowej Uniwersjadzie w tureckim Erzurum. W rywalizacji mężczyzn jej brat Michał Ligocki (oboje AZS AWF Katowice) był ósmy.

DZIŚ Z BIAŁORUSIĄ.

Polskie tenisistki pokonały Luksemburg 2-1 i wygrały rywalizację w grupie B rozgrywek o Fed Cup w Grupie I Strefy Euroafrykańskiej. Dzisiaj na twardych kortach w izraelskim Eljacie zmierzą się w play-off z Białorusią. Zwycięstwo nad Białorusinkami da awans do baraży o miejsca w Grupie Światowej II na przyszły rok. Wyniki gier z Luksemburkami: Magda Linette - Anne Kremer 6-1, 6-1, Agnieszka Radwańska - Mandy Minella 6-1, 6-2, debel: Klaudia Jans, Agnieszka Radwańska - Anne Kremer, Mandy Minella 6-3 i krecz Polek.

EKSTRAKLASA SIATKARZY.

Wczoraj: Delecta Bydgoszcz - Tytan AZS Częstochowa 2-3.

NBA.

W derbach Florydy Magic nie dali rady "Żarowi". LeBron James rzucił dla gości aż 51 pkt. Przegrał mistrz ligi Los Angeles Lakers z najlepszą jak dotąd drużyną sezonu San Antonio Spurs. W ostatniej sekundzie zwycięski kosz dla Spurs zdobył Antonio McDyess. Wyniki: Orlando - Miami 100-104, Golden State - Milwaukee 100-94, Los Angeles Lakers - San Antonio 88-89.