Sprintem

WIŚLACY BEZ SUKCESÓW.

Podczas turnieju Grand Slam w judo w Paryżu Krzysztof Węglarz (Wisła Kraków, 90 kg) pokonał Chilijczyka Rafaela Romo i Kanadyjczyka Alexandre Emonda, a w pojedynku o awans do ćwierćfinału przegrał z Gruzinem Warłamem Lipartelianim. Wszystkie trzy walki rozstrzygnięte zostały przez ippon. Katarzyna Kłys (Wisła, 70 kg) przegrała z Francuzką Mylene Riad przez waza-ari.

MEDALE DLA PODHALA.

Podhalanka Aleksandra Kluś-Zamiedzowy zdobyła srebrny medal w slalomie i brązowy w klasyfikacji kombinacji narciarstwa alpejskiego na zimowej Uniwersjadzie w Erzurum. Bez medalu z Turcji wróci biegaczka narciarska Paulina Maciuszek, która na 15 km ze startu wspólnego była 5.

PEIRSOL ZAKOŃCZYŁ KARIERĘ.

Pięciokrotny mistrz olimpijski w pływaniu z Aten i Pekinu Amerykanin Aaron Peirsol zakończył karierę w wieku zaledwie 27 lat. Decyzja jest tym bardziej zaskakująca, że półtora roku temu w mistrzostwach USA poprawiał rekord świata na 200 m stylem grzbietowym.

WIELICZANIN W FINALE.

Michał Syrowatka (Hetman Białystok) został uznany najlepszym zawodnikiem Grand Prix PZB w Białymstoku, turnieju eliminacji MP seniorów w boksie. Na starcie stanęło 98 zawodników z 36 klubów. W finale wagi 60 kg Mateusz Kostecki (Górnik Wieliczka) przegrał z Andrzejem Liczykiem (Hetman Białystok) 9-13.

LI QIAN ODPADŁA.

Reprezentantka Polski Li Qian odpadła z rozgrywanego w Liege turnieju Europa TOP 12 w tenisie stołowym. W ćwierćfinale uległa startującej w barwach Holandii Li Jiao 1-4.