Sprintem

DMA
SREBRO DLA POLSKI.

W rozegranych w Poznaniu halowych mistrzostwach świata w hokeju na trawie Polacy wywalczyli srebrny medale. We wczorajszym finale ulegli po dogrywce 2-3 Niemcom. W turnieju pań także zwyciężyła reprezentacja tego kraju, pokonując w finale 4-2 Holandię. Debiutujące w tej imprezie Polski zajęły 5. miejsce.

SZYBKI NIEDŹWIEDZKI.

13. miejsce Konrada Niedźwiedzkiego i 16. Luizy Złotkowskiej (oboje Orzeł Elbląg) to dorobek polskich łyżwiarzy szybkich po pierwszym dniu MŚ w wieloboju, które rozgrywane są w Calgary. Niedźwiedzki zaczął od 3. miejsca w sprincie na 500 m (za poszczególne konkurencje nie ma medali), później na 5000 m był 20. Złotkowska dwukrotnie (500 i 3000 m) była 15.

KŁYS 7.

Walczący w kategorii 90 kg Krzysztof Węglarz (Wisła Kraków) odpadł po porażce przez ippon z Argentyńczykiem Diego Rosatim w zawodach Pucharu Świata judoków w Budapeszcie. Rafał Filek (100 kg, Wisła Kraków) musiał uznać wyższość przez ippon Kameruńczyka Francka Moussimy Ewane. Katarzyna Kłys (Wisła Kraków) zajęła siódme miejsce w kategorii 70 kg w zawodach Pucharu Świata judoczek w austriackiej miejscowości Oberwart.

Łaskawiec z RMF Caroline Team.

Łukasz "Łoker" Łaskawiec, zdobywca sensacyjnego trzeciego miejsca w tegorocznym rajdzie Dakar, mistrz Polski, a także Europy w rajdach Baja, będzie na quadzie bronił barw RMF Caroline Team. (DMA)