Sprintem

Urszula Radwańska pokonała białoruską tenisistkę Olgę Goworcową 6:2, 6:0 i awansowała do drugiej rundy turnieju WTA Tour na trawiastych kortach w holenderskim s-Hertogenbosch (pula nagród 235 tys. dol.).

Roger Federer pokonał Rosjanina Michaiła Jużnego 6:7 (5-7), 6:3, 6:4 w finale turnieju ATP Tour na kortach trawiastych w niemieckim Halle (pula nagród 779 665 euro). Szwajcar po raz 77. wygrał imprezę tego cyklu, ale pierwszą w tym roku.

Brytyjczyk Andy Murray wygrał tenisowy turniej na trawiastych kortach Queen's Clubu w Londynie (pula 779 665 euro). W finale pokonał Chorwata Marina Cilicia 5:7, 7:5, 6:3.

Lionel Messi zdobył 3 bramki dla reprezentacji Argentyny w wygranym 4:0 towarzyskim, wyjazdowym meczu z Gwatemalą.

Broniący tytułu Hiszpanie zmierzą się z Włochami w finale rozgrywanych w Izraelu piłkarskich młodzieżowych (do lat 21) mistrzostw Europy. Ekipa z Półwyspu Iberyjskiego pokonała w sobotę w półfinale Norwegię 3:0, natomiast Włosi wygrali 1:0 z Holandią.

Jamajska sprinterka Veronica Campbell-Brown została oskarżona o stosowanie dopingu. W próbce moczu siedmiokrotnej medalistki olimpijskiej i dwukrotnej mistrzyni świata wykryto diuretyk - specyfik mogący służyć do maskowania niedozwolonych środków.

Mariusz Czerkawski zajął trzecie miejsce w handicapowych mistrzostwach Polski - rozgrywkach golfistów o różnym poziomie zaawansowania. Jerzy Dudek, były bramkarz piłkarskiej reprezentacji Polski, członek klubu Kraków Valley, zajął piąte miejsce.

Rugbyści Lechii Gdańsk zostali mistrzami Polski. W finałowym spotkaniu pokonali w Gdyni miejscową Arkę 24:20 (12:14).

Rosjanka Jelena Iwaszczenko, czterokrotna mistrzyni Europy w judo, popełniła samobójstwo, skacząc z 15. piętra wieżowca. Miała 28 lat.