Sprintem

Maciej Kot (AZS Zakopane) wygrał w sobotę w Wiśle konkurs skoków o Puchar Prezesa Polskiego Związku Narciarskiego. Wyprzedził Krzysztofa Bieguna (Sokół Szczyrk) i Bartłomieja Kłuska (LKS Klimczok Bysta). Kamil Stoch (WKS Zakopane) był piąty.

Kacper Oleszczuk (KS Polonia Pasłęk) w rzucie oszczepem i Malwina Kopron (OŚ AZS Poznań) w rzucie młotem zajęli w sobotę w Rieti czwarte miejsce w lekkoatletycznych mistrzostwach Europy do lat 20.

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski pokonali austriacko-brazylijski duet Alexander Peya, Bruno Soares 3:6, 6:1, 10-8 w finale turnieju ATP Tour na kortach ziemnych w Hamburgu (z pulą nagród 1,102 mln euro). To 14. triumf w karierze polskiego debla.

Amerykanka Serena Williams pokonała reprezentantkę gospodarzy Johannę Larsson 6:4, 6:1 w finale turnieju WTA Tour w szwedzkim Bastad (pula nagród 235 tys. dol.). Liderka światowego rankingu tenisistek wygrała imprezę tej rangi w singlu 53. raz w karierze.

Znakomicie spisali się reprezentanci Polski w futbolu plażowym, którzy wygrywając w Hadze turniej zaliczany do Euro Beach Soccer League, awansowali do sierpniowego finału w Hiszpanii.

Polacy wywalczyli pięć medali i zajęli pierwsze miejsce w klasyfikacji zespołowej w szybowcowych mistrzostwach Europy, które odbyły się w Ostrowie Wlkp. W klasie standard biało-czerwoni zajęli wszystkie miejsca na podium, a złoto zdobył Sebastian Kawa.