Sprzedaż, kupno, najem

Redakcja
Na polski rynek wkracza światowy lider obrotu i obsługi nieruchomości - franczyzowa sieć Coldwell Banker (CB), która tylko w roku 2004 zrealizowała transakcje o łącznej wartości 326 miliardów USD.

Światowy lider na polskim rynku nieruchomości

   Skupione w sieci agencje nieruchomości zarobiły na tym brutto 7,2 miliarda USD. Wynik ten sytuuje Coldwell Banker na pozycji numer jeden w branży nieruchomości na świecie i ósmej wśród wszystkich marek franczyzowych. Coldwell Banker kieruje swoje usługi do wymagających klientów indywidualnych oraz firm polskich, zagranicznych i międzynarodowych.
   Istniejąca na rynku od 1906 roku firma Coldwell Banker to jedna z najlepiej rozpoznawalnych marek w USA. Firma działa już w 29 krajach, posiada sieć 3 700 biur i zatrudnia łącznie ponad 120 000 agentów. W roku 2004 magazyn Franchise Times uznał Coldwell Banker za numer jeden w branży pośrednictwa i obrotu nieruchomościami na świecie.
   Polska jest piątym krajem europejskim, obok Hiszpanii, Francji, Holandii i Irlandii, gdzie firma CB zdecydowała się rozpocząć działalność na szczeblu krajowym. Swoją ofertę skieruje ona do klientów indywidualnych i komercyjnych, wymagających i oczekujących najwyższego standardu usług.
   Coldwell Banker wprowadza na polski rynek

kompleksową ofertę

produktów i usług dla sprzedających i kupujących nieruchomości m.in.: "klasyczne" pośrednictwo w obrocie nieruchomościami; wskazywanie i zbieranie ofert wraz z pełną organizacją procesu kupna, sprzedaży bądź wynajęcia nieruchomości, tzw. one stop shopping; przeprowadzanie analiz rynkowych i badań studyjnych; wycena nieruchomości wraz z przeglądem technicznym; nadzór nad sprzedażą i zakupem nieruchomości; kompleksowe doradztwo w zakresie finansowania, refinansowania oraz inwestowania w nieruchomości, profesjonalne zabezpieczenie transakcji na rzecz klienta, profesjonalne, od lat stosowane na świecie, a w Polsce dotychczas nieznane, systemy i programy oszczędzające czas i ułatwiające życie klientom, np. Concierge obejmujący m.in.: organizację przeprowadzek; remonty zakupionych nieruchomości; aranżację i wyposażenie domu; kompleksową organizację życia klienta w nowym miejscu zamieszkania.
   Coldwell Banker odnotowuje wzrost zapotrzebowania na tego typu usługi.
   Amerykańska firma przygotowuje dla polskich klientów również specjalną ofertę produktów finansowych i ubezpieczeniowych gwarantujących niespotykany dotychczas standard i zwiększających zaufanie klientów do całej branży obrotu nieruchomościami, np.: kredyty i pożyczki hipoteczne na preferencyjnych warunkach; refinansowanie istniejących aktywów; ubezpieczenia od wad prawnych (title insurance); rachunki powiernicze; ubezpieczenia i zabezpieczenia transakcji, w tym dla osób prowadzących własną działalność gospodarczą; przyspieszoną ścieżkę weryfikacji wniosków kredytowych dotyczących inwestycji obsługiwanych przez CB.

Doradca klienta

   "Coldwell Banker to nie tylko profesjonalny pośrednik, ale również doradca klienta w kwestiach związanych z inwestowaniem w nieruchomości - tzw. Lifestyle Management - mówi Krzysztof Litwiński, prezes firmy Coldwell Banker w Polsce. - Firma pełni funkcję osobistego konsultanta, który pomaga w podejmowaniu najwłaściwszych decyzji, w tak ważnej dla każdego sprawie, jaką jest sprzedaż lub kupno nieruchomości. Działania te pozwalają klientowi bezpiecznie i efektywnie zarządzać własnym majątkiem. Pomimo oczywistego zapotrzebowania na tego typu usługi dotychczas żadna firma w Polsce nie była w stanie ich zaoferować na taką skalę i na takim poziomie. Naszą działalnością chcemy wzbogacić i uzupełnić polski rynek obrotu nieruchomościami - dodaje.
   Jednym z wielu atutów Coldwella jest

wewnętrzny, precyzyjny

system informacji

o ofertach sprzedaży, kupna i najmu znajdujących się w sieci. Globalny system internetowy Coldwell Banker zapewnia bardzo sprawną współpracę placówek na całym świecie, ułatwia szybkość dotarcia do odpowiedniej oferty i gwarantuje wiarygodność i aktualność danych znajdujących się w systemie. Należy dodać, że system ten jest doskonałym narzędziem operacyjnym usprawniającym prowadzenie biznesu, ułatwiającym wymianę informacji i doświadczeń oraz prowadzenie szkoleń on-line dla agentów biur.
   Obecnie żadna polska firma nie ma dostępu do tak rozległej sieci, nie jest więc w stanie zapewnić usługi, jaką zaoferować będzie mógł Coldwell Banker za pośrednictwem firm, które zdecydują się na zakup franczyzy.
   Kierownictwo Coldwell Banker Polska powierzono Krzysztofowi Litwińskiemu, wieloletniemu prezesowi GE Capital Golub Polska i menedżerowi GE Capital. Przewodniczącym Rady Nadzorczej został twórca i wieloletni prezes GP Bis - największej polskiej firmy zarządzania nieruchomościami - Grzegorz Pytkowski.
   James R. Gillespie - prezes Zarządu Coldwell Banker Real Estate Corporation, związany jest firmą od 1976 roku. Ten wybitny ekspert rynku nieruchomości posiada prawie trzydziestoletnie doświadczenie w branży. Przeszedł wszystkie szczeble kariery - od stanowiska sprzedawcy w Gallery of Homes w Chicago, gdzie zaledwie po sześciu miesiącach pracy powierzono mu kierowanie jednym z biur sieci - po funkcję dyrektora regionalnego Coldwell Banker w kolejnych regionach USA, wiceprezesa i prezesa wielu należących do Coldwell Banker firm serwisowych oraz, w latach 2001-2004, dyrektora operacyjnego Coldwell Banker, odpowiedzialnego za operacje, szkolenia oraz usługi terenowe i produkty hipoteczne. Absolwent wydziału nauk ścisłych Uniwersytetu Stanowego Ilinois w USA.
   Krzysztof Litwiński - prezes Zarządu Coldwell Banker Polska Sp. z o.o., był wcześniej wiceprezesem ds. rozwoju największej polskiej firmy FM - GP Bis oraz przez 9 lat prezesem GE Capital Golub Polska. Współtworzył standardy nowoczesnego zarządzania nieruchomościami GE Capital Golub w Europie Środkowej; zarządzał Warsaw Corporate Center, Warszawskim Centrum Finansowym i Buda Square (Budapeszt) oraz odpowiadał za operacje i rozwój pionu zarządzania nieruchomościami w GE Capital Golub w Europie. Jest anglistą, przed rozpoczęciem kariery w biznesie był m.in. osobistym tłumaczem G. Busha seniora, L. Wałęsy i M. Thatcher.

Wyższe mandaty od skarbówki z początkiem maja

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie