Srebrna Ola

SYP
Srebrny medal przywiozła wolbromska zawodniczka Aleksandra Papaj z Mistrzostw Polski Młodzieży w Judo, jakie odbywały się w Mławie.

Ola Papaj wicemistrzynią Polski. Fot. arch.

WOLBROM

Zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego Judo Wolbrom startowała w kategorii powyżej 78 kg. To nie pierwszy medal Oli w prestiżowych zawodach. W 2007 roku wywalczyła srebro w Mistrzostwa Polski Juniorów, rok później brąz w Mistrzostwach Polski Juniorów, a w ub. roku zdobyła brązowy medal podczas Mistrzostw Polski Młodzieży. Ola podczas mistrzostw w Mławie dwie walki na ippon wygrała przed czasem, a w finale przegrał na wazaari.

Podczas mistrzostw w Mławie, jej równie utytułowana klubowa koleżanka Beata Pepera, która startowała w wadze 57 kg zajęła wysokie siódme miejsce. Beata ma na swoim koncie między innymi zdobyty przed sześcioma laty srebrny medal w Pucharze Polski Młodziczek, a także brązowe medale z Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych zdobyty w 2007 roku i z ubiegłorocznych Mistrzostw Polski Juniorów.

W klasyfikacji punktowej kobiet z ostatnich Mistrzostw Polski Młodzieży w Judo, UKS Judo Wolbrom uplasował się na 9 miejscu w Polsce, a w klasyfikacji łącznej na 13 miejscu. W zawodach, wzięło udział wielu utytułowanych zawodników i zawodniczek z najlepszych klubów naszego kraju. Przyjechali medaliści Mistrzostw Polski i Europy, aktualni kadrowicze i przyszli reprezentanci na Igrzyska Olimpijskie. W Mistrzostwach startowali też inni wolbromscy judocy. Marcin Rajek i Mateusz Kuganda.