Srebrna Płaszowianka

(ŻUK)
Łucznictwo. W turnieju drużynowym XXIV halowych mistrzostw Polski juniorów młodszych, rozegranych w Dąbrowie Tarnowskiej zespół dziewcząt z Płaszowianki wywalczył srebrny medal.

Zespół tworzyły: Kamila Toboła, Izabela Strzebońska, Katarzyna Krawczyk i Patrycja Chabrzy-cka. W drodze do podium pokonały Łucznika III Żywiec 6:0, Dąbrovię I Dąbrowa Tarnowska 5:1, Resovię 5:3, w finale ulegając Łucznikowi I Żywiec 2:6.

Drużynę stanowiły dwie juniorki młodsze i dwie młodziczki . Krawczyk i Chabrzycka mają po 17 lat, a młodsze dziewczęta po 15.

Trener Ryszard Pacura w tej chwili zajmuje się wszystkimi grupami młodzieżowymi w klubie, począwszy od młodzika, a także seniorami. Z kolei Krzysztof Kaleta zajmuje się początkującymi, ale starszymi zawodnikami. – Wyjazd do Dąbrowy Tarnowskiej był dla nas udany pod względem drużynowym – mówi Pacura. – Jeśli chodzi o osiągnięcia indywidualne, to najwyżej uplasował się ubiegłoroczny mistrz Polski juniorów młodszych – Dariusz Biela. Chłopcy uplasowali się na 7. miejscu w gronie 22 zespołów.

W piątek krakowianie wyjeżdżają do Zgierza na mistrzostwa Polski w kategorii młodzików.

– Liczę na dwie nasze młodziczki, medalistki – mówi trener. – W kwietniu będziemy startowali już na otwartych torach. Będą zawody kwalifikacyjne przed mistrzostwami Europy juniorów. Liczę szczególnie na Dariusza Bielę i Kamila Komszę.