Srebrne sądeczanki

DW
SUKCES. Srebrne medale mistrzostw Polski młodziczek (dziewczęta urodzone w roku 1996 i później) wywalczyły siatkarki STS Sandecja Nowy Sącz.

W rozegranym w Starym Sączu finałowym turnieju z udziałem ośmiu najlepszych w kraju zespołów odniosły cztery zwycięstwa, by w meczu decydującym o pierwszym miejscu ulec swym rówieśniczkom z Malborka.

Nowosądeczanki w drodze do finału pokonały UKS Augustynki Kalisz 2-0, MKS Dąbrowa Górnicza 2-1, UKS Orzeł Malbork 2-0 i Energę-Gedanię Gdańsk 2-0. W spotkaniu o mistrzostwo kraju ponownie zmierzyły się z Orłem, ulegając tym razem 0-2 (17-25, 21-25). Brązowe medale przypadły w udziale Pałacowi Bydgoszcz, po wygranej z Gedanią 2-0. W starosądeckich zawodach uczestniczyły także dziewczęta z miejscowego MUKS Poprad, które uplasowały się na 5. pozycji.

Sandecja wystąpiła w składzie: Karolina Szczygieł, Agnieszka Cięciwa, Sylwia Janusz, Aleksandra Wańczyk, Małgorzata Koszyk, Justyna Zoń, Agnieszka Fyda (libero), Karolina Choma, Aleksandra Hajduk, Jowita Gurbowicz oraz Wiktoria Zaczyk. Wszystkie piętnastolatki są wychowankami sądeckiego klubu, a od dwóch lat szkoleniową pieczę sprawuje nad nimi Karol Wójs. (DW)