Srebrny medal myśleniczanina Krzysztofa Szpakiewicza w...

Srebrny medal myśleniczanina Krzysztofa Szpakiewicza w Pucharze Polski w sumo

Zdjęcie autora materiału
Jerzy Filipiuk

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Pierwszy z prawej Krzysztof Szpakiewicz
1/4
przejdź do galerii

Pierwszy z prawej Krzysztof Szpakiewicz ©Archiwum sekcji zapaśniczej Dalinu Myślenice

Sumo. Srebrny medal i dwie piąty lokaty to plon występu czterech zawodników Dalinu Myślenice w Pucharze Polski, który odbył się w Kielcach.
W turnieju – trzecim etapie kwalifikacji do tegorocznych mistrzostw Europy – uczestniczyło 241 zawodników i zawodniczek z 20 klubów (rekord frekwencji)

Po srebro w kat. 55 kg sięgnął Krzysztof Szpakiewicz. W eliminacjach wygrał trzy walki. W finale przegrał ze swoim największym konkurentem Mikołajem Raźniakiem z Krotoszyna. Walka miała dwie odsłony. W pierwszej Szpakiewicz wykonał efektowny rzut, po którym sędzia wskazał jego zwycięstwo, lecz werdykt zakwestionował sędzia pomocniczy. Zarządzono powtórkę walki, w której lepszy był Raźniak. Szpakiewicz utrzymał mimo to prowadzenie w rankingu do ME.

W grupie młodzików walczyło dwóch zawodników Dalinu: Hubert Tylek w kat. 55 kg i Antoni Starzec w kat. 55 kg. Oboje zajęli piąte miejsca.

Debiutujący w zawodach sumo Tylek wygrał z Mateuszem Czosnkiem z Olsztyna oraz przegrał z późniejszymi medalistami PP - Piotrem Pytką z Lublina i Igorem Misterowiczem ze Strzelec Opolskich.

Starzec pokonał Mateusza Horodko z Zamościa i Patryka Kolompara z Lublina, a przegrał także z późniejszymi medalistami PP Adamem Wódkowskim z Kielc i Wiktorem Totonem z Rzeszowa.

Kadet Jan Mastela, walczący w kat. 75 kg, w swej pierwszej walce przegrał z Adrianem Orlikowskim z Pyrzyc. Jego przeciwnik w kolejnym pojedynku doznał porażki i nie „pociągnął” Masteli do walk repasażowych.

Sekcja zapaśnicza i sumo Dalinu przyjmuje zapisy chłopców w wieku powyżej 9 lat. Zapisy na treningach w poniedziałki, środy i piątki w godz. 17-18.30.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo