Srebrny motylek

Otylia Jędrzejczak (AZS AWF Warszawa) zdobyła srebrny medal w wyścigu na 100 m stylem motylkowym w pływackich mistrzostwach Europy w Berlinie. Polka uzyskała czas 57,97 s i o 0,6 s poprawiła własny rekord kraju. Jędrzejczak jest pierwszą Polką, która pokonała ten dystans w czasie poniżej 58 s.

Otylia Jędrzejczak wicemistrzynią Europy w pływaniu

Złoty medal zdobyła Słowaczka Martina Moravcova - 57,20, a na trzeciej pozycji uplasowała się Szwedka Anna-Karen Kammerling - 58,94. Do finału wyścigu na 200 metrów stylem klasycznym nie udało się awansować Beacie Kamińskiej (AZS AWF Gdańsk).
   Oprócz Jędrzejczak i Kamińskiej w piątek startował również Łukasz Drzewiński (Słowianka Gorzów Wielkopolski), jednak udział w rywalizacji na 100 metrów stylem motylkowym zakończył już w eliminacjach. Drzewiński uzyskał 26. wynik eliminacji - 55,77 s.
   Wydarzeniem dnia na berlińskim basenie był rekord świata Ukraińca Olega Lisogora ustanowiony w finałowym wyścigu na 50 m stylem klasycznym. Zdobywając drugi złoty medal na obecnych ME Lisogor uzyskał czas 27,18 i o 0,21 poprawił rezultat Amerykanina Mosesa z marca 2001 roku.
   Natomiast najlepszy w historii wynik na Starym Kontynencie na dystansie 200 m stylem dowolnym poprawił Holender Pieter Van den Hoogenband. Uzyskał wynik 1.44,89.