Srebro i brązy Kmity

(ART)
Pływanie. Z trzema medalami wrócili z Pucharu Silesii zawodnicy Kmity Zabierzów. Zdobyli srebro i dwa brązy.

Zawody w Katowicach co roku są bardzo mocno obsadzone. Zabierzowianie z dobrej strony pokazali się w rywalizacji 15,16-latków. W tej kategorii wiekowej drużynowo zajęli 11. lokatę, triumfował AZS AWF Katowice.

Najlepiej z Kmity spisała się Justyna Jankowska. W stylu dowolnym zajęła 2. miejsce na 50 metrów (27,89; do zwycięskiej Pauliny Pedy z AZS AWF Katowice straciła 1,04 s), a na dwukrotnie dłuższym dystansie była 3. (1.01,62). Na 50 m stylem motylkowym uplasowała się na 4. pozycji (30,04), do podium brakło jej tylko 0,05 sekundy.

Ostatni krążek dla Kmity wywalczył Jakub Ziemianin, który był 3. na 50 m kraulem (25,60). Blisko sukcesu był też na 50 m „motylkiem”, gdy uzyskał 4. czas (28,10).