Srebro szermierzy

Reprezentacja polskich szpadzistów wywalczyła srebrny medal w turnieju drużynowym szermierczych mistrzostw Europy, które odbywają się w Moskwie. W finale Polacy przegrali z Francją 27:45.

W zespole medalistów Michał Sobieraj

Brązowy medal zdobyła ekipa Ukrainy, która w decydującym spotkaniu pokonała Białoruś 45:37.
   W drodze do finału Polacy, którzy wystąpili w składzie: Tomasz Motyka (AZS AWF Wrocław), Michał Sobieraj (AZS AWF Kraków), Marek Petraszek i Adam Wiercioch (obaj Piast Gliwice), pokonali kolejno Holandię 45:38, Szwecję 45:33 oraz Białoruś 45:42.
   Srebro w ME jest pierwszym drużynowym medalem polskich szpadzistów w konkurencji seniorów od igrzysk olimpijskich w Moskwie w 1980 roku.
   Sukces podopiecznych trenera Marka Julczewskiego jest tym większy, że najstarszy w polskiej ekipie Adam Wiercioch liczy zaledwie 22 lata.
   Krakowianin Michał Sobieraj ma 21 lat, studiuje finanse na katolickim uniwersytecie Notre Dame w USA, jego trenerem klubowym jest Wojciech Ryczek. Sukcesy Sobieraja - MŚ do lat 20: 1998, Valencia - brązowy medal indywidualnie i złoty w drużynie 1999, Keszthely - złoty medal w drużynie. ME do lat 20: Antalya (Turcja) - brązowy medal indywidualnie i złoto w drużynie.
   W finale szabli Rosjanie pokonali Włochów 45:33. Polacy, którzy walczyli w składzie: Piotr Kucięba (AZS AWF Katowice), Arkadiusz Nowinowski, Maciej Tomczak (obaj KKSz Konin) oraz Marcin Koniusz (MOSiR Sosnowiec), po porażce z Węgrami w walce o brązowy medal 42:45 uplasowali się na czwartej pozycji. W półfinale biało-czerwoni ulegli Włochom 33:45.
   Polska ekipa zdobyła w sumie 4 medale, poza wymienionymi Sylwia Gruchała złoto indywidualnie i w drużynie.