Średnia Krokiew będzie zmodernizowana, jak jej większa...

Średnia Krokiew będzie zmodernizowana, jak jej większa siostra

Zdjęcie autora materiału

Dziennik Polski 24

- Rada Tatrzańskiego Parku Narodowego wyraziła zgodę na modernizację Średniej Krokwi, w tym między innymi przesunięcie rozbiegu do tyłu - mówi burmistrz Zakopanego Janusz Majcher.

ZAKOPANE. Modernizacja jest konieczna, by obiekt uzyskał homologację FIS

Modernizacja Średniej Krokwi jest konieczna, by obiekt uzyskał homologację FIS. - Dawniej była to wymiarowa skocznia, jednak obecnie, aby móc na niej organizować międzynarodowe zawody, należy dostosować ją do panujących wymogów - tłumaczy Piotr Dudzik, rzecznik prasowy Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem. - Poza tym obiekt aż prosi się o modernizację, ponieważ nie był remontowany od lat.

Zakres inwestycji obejmować będzie m.in. zmianę profilu skoczni. Wiąże się to z koniecznością przesunięcia progu. - Nie jest to jednak skomplikowane przedsięwzięcie - cofnięty próg umieszczony zostanie prawdopodobnie na specjalnych stelażach - mówi rzecznik zakopiańskiego COS-u.

Na razie nie wiadomo dokładnie, kiedy inwestycja ruszy. Należy do trzech dużych przedsięwzięć zakopiańskiego COS-u - obok zakończonej właśnie budowy boiska piłkarskiego "Plato" oraz rozbudowy hotelu. Przypomnijmy - ta inwestycja po przerwie, spowodowanej śmiertelnym wypadkiem, do którego doszło w czasie budowy, niedawno została wznowiona. W powstającym hotelu zbudowane ma zostać nowoczesne zaplecze sportowe i fizjoterapeutyczne oraz komora hipoksacyjna, w której będzie można zmieniać ciśnienie w zależności od potrzeba aklimatyzacyjnych sportowców.

Modernizacja Średniej Krokwi rozpocznie się po zakończeniu rozbudowy hotelu.

Jak mówi Piotr Dudzik, modernizacja Średniej Krokwi byłaby z pewnością przyspieszona, gdyby Zakopane zostało organizatorem Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym w 2015 roku. Tak czy inaczej, Średnia Krokiew powinna zostać zmodernizowana w terminie do 2015 roku. Zakopiański COS będzie w przyszłym roku występować o środki na dofinansowanie inwestycji w ramach Narodowego Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Jest ona również wpisana w strategię rozwoju COS Zakopane na lata 2008 - 2015.

Średnia Krokiew im. Bronisława Czecha to skocznia narciarska w Zakopanem, wchodząca w skład Kompleksu skoczni narciarskich Średniej Krokwi (obok Małej i Maleńkiej Krokwi).

Kompleks powstał w 1950 roku. Na Średniej Krokwi odbywały się m.in. Mistrzostwa Świata, konkursy Uniwersjady, a także -wielokrotnie - Mistrzostwa Polski. W 1980 roku na skoczni odbył się także jeden konkurs Pucharu Świata). Na obiekcie tym rozegrano także Mistrzostwa Świata Juniorów w Narciarstwie Klasycznym 2008.

Agnieszka Szymaszek

agnieszka.szymaszek@dziennik.krakow.pl

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo