Stal Mielec - Puszcza Niepołomice. Stalowa obrona i cenny wynik "Żubrów"

Tomasz Bochenek
Anna Kaczmarz
Stal Mielec - Puszcza Niepołomice 0:0. Tomasz Tułacz, mieszkający w Mielcu były piłkarz i trener Stali, który od niemal pięciu lat jest szkoleniowcem Puszczy, dzisiaj w swoim mieście miał powody do satysfakcji. „Żubry” w niezłym stylu obroniły się przed ekipą aspirującą do ekstraklasy. A na koniec meczu wręcz mogły ją skarcić, lecz Jewhen Radionow główkując nie trafił do celu.

Starcie z faworytem goście zaczęli bojowo, czego odzwierciedleniem był wolej Wiktora Żytka z 25 m, po którym na drodze piłki stanął Mateusz Bodzioch. Minęło kilkanaście minut, nim Stal zaczęła przejmować inicjatywę, poniekąd za sprawą taktyki Puszczy, która przeszła do „niskiego” pressingu. Zagęszczenie obrony sprawiało kłopoty kreatywnym przecież graczom z Mielca (wśród nich – Maciej Domański, były lider niepołomickiej drużyny) i to goście w 27 min wyszli z akcją, po której mieli kapitalną okazję do objęcia prowadzenia. Dośrodkował Michal Klec, a Radionow z bliska trafił piłką w głowę bramkarza Stali, Jakuba Wrąbla.

Piękniejsza strona trybun. Kraków i okolice [ZDJĘCIA]

Stal oddała w pierwszej połowie więcej strzałów (11:4). Większość bezbarwnych, lecz w 35 min po uderzeniu Grzegorza Tomasiewicza z 25 m piłka uderzyła w poprzeczkę. A po chwili, gdy ten sam gracz zaszalał z boku bramki Puszczy, jego podania nie wykorzystał Mak.

Tomasiewicz emocje wprowadził w drugą połowę, i był strasznie rozczarowany, że jego strzał w polu karnym obrońcy zablokowali. Z kolei w 60 min swój błąd po uderzeniu z wolnego Bartosza Nowaka naprawił Karol Niemczycki – odbił piłkę przed siebie, lecz zdołał obronić dobitkę Macieja Urbańczyka. I tę akcję przypłacił chyba urazem kolana, bo już do końca spotkania sygnalizował problem.

Sandecja Nowy Sącz. Żony i partnerki piłkarzy [ZDJĘCIA]

Następnie pędzącego z piłką ku Niemczyckiemu powstrzymał ryzykownym, ale czystym wślizgiem Michał Mikołajczyk. Pięć minut później Mak zagłówkował prosto w Niemczyckiego, były też kolejne wjazdy gospodarzy w „16” Puszczy. Ale mielczanom coraz bardziej brakowało cierpliwości w kruszeniu niepołomickiego muru, akcje były rwane. Jeszcze w 90 min Bartosz Nowak huknął Panu Bogu w okno z 14 m, a w doliczonym czasie to już Puszcza była bliższa gola.

Stal Mielec - Puszcza Niepołomice 0:0
Stal: Wrąbel - Stasik (86 Kiełbasa), Mateusz Żyro, Bodzioch, Getinger - Mak, Tomasiewicz, Urbańczyk, Domański (59 Nowak), Prokić - Dadok (46 Michał Żyro).
Puszcza: Niemczycki - Cikos, Stępień, Stefanik, Mikołajczyk - Tomalski (90+1 Orłowski), Żytek, Serafin, Klec (63 Bąk), Żurek (66 Sitek) - Radionow.
Sędziował: Jacek Małyszek (Lublin). Żółte kartki: Mateusz Żyro, Stasik, Prokić - Serafin, Tomalski, Żurek. Mecz bez udziału publiczności.

Oni grali w jednej drużynie. Brożek i Giza, Żurawski i Cabaj...

Najpiękniejsze kobiety kochają piłkarzy. Zobacz te pary! Tak...