Stanęli na podium po pół roku treningów

(EKT)
Pływacy z Miechowa z trenerami po zawodach w Myślenicach
Pływacy z Miechowa z trenerami po zawodach w Myślenicach FOT. ARCHIWUM CKIS
Sport. Młodzi zawodnicy z sekcji pływackiej przy Centrum Kultury i Sportu w Miechowie przygotowują się do udziału w IV Międzynarodowym Mitingu Pływackim w Herbach w województwie śląskim. Pływacy pojadą tam 12 kwietnia.

Dobrym treningiem były dla nich niedawno zorganizowane XVI Zawody o Puchar Burmistrza Myślenic. Uczestniczyło w nich ponad 500 zawodników, między innymi z Bochni, Krakowa, Nowego Sącza, Trzebini, Wieliczki, Zakopanego.

Wśród nich 19-osobową reprezentację stanowili członkowie sekcji pływackiej z Miechowa, trenowani przez Sebastiana Bałazińskiego i Łukasza Dobrzańskiego.

W Myślenicach wielu zawodników z tej sekcji znalazło się w pierwszej dziesiątce w różnych stylach i kategoriach wiekowych.

Najlepszy wynik osiągnęła Kamila Krysa, która zajęła trzecie miejsce w stylu grzbietowym w kategorii dziewcząt w wieku osiem lat. Dystans 25 metrów pokonała w ciągu 24,74 sekundy. O miejsce na podium Kamila walczyła z 31 zawodniczkami. W tym samym stylu w kategorii 10-latków czwarte miejsce zdobył Karol Kozłowski osiągając czas 20,57 sekund.

– To wielki sukces, zwłaszcza, że sekcja działa dopiero pół roku – mówią instruktorzy z CKiS-u.