"Stara Dama" bez punktów

Jerzy Filipiuk
Niespodzianką środowych meczów 10. kolejki ligi włoskiej była wyjazdowa porażka obrońcy mistrzowskiego tytułu Juventusu Turyn z Sassuolo 0:1.

„Stara Dama” najpierw, w 20 minucie, straciła gola po strzale Nicoli Sansone, a potem, w 39 minucie, Giorgio Chielliniego, który za drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę musiał zejść z boiska.

Liderująca w tabeli Roma wygrała na własnym boisku z Udinese 3:1. Gospodarze w 9 minucie prowadzili już 2:0. W bramce rzymskiej drużyny jak zwykle stał Wojciech Szczęsny, który zaliczył kilka udanych interwencji.

Fiorentina pokonała na wyjeździe Hellas Werona 2:0. W jej składzie ponownie pojawił się Jakub Błaszczykowski, ale niczym się nie wyróżnił i w 52 minucie został zmieniony.

Torino, z Kamilem Glikiem w składzie, tylko zremisowało przed własną publicznością z Genoą 3:3. Gospodarze trzeciego gola stracili w czwartej minucie doliczonego czasu gry po strzale Diego Laxalta.

Pozostałe wyniki: Milan – Chievo 1:0, Bologna – Inter 0:1, Atalanta – Lazio 2:1, Napoli – Palermo 2:0, Frosinone – Carpi 2:1. Dziś: Sampdoria – Empoli.

Czołówka tabeli po 10. kolejce: Roma 23 pkt, Napoli 21, Fiorentina 21, Inter 21, Sassuolo 18, Lazio 18.