Ponad 80 wolontariuszy uczestniczy już aktywnie w realizacji programu "Starszy Brat - Starsza Siostra". Drugie tyle - przystąpi do niego zaraz po wakacjach.
Akces do programu złożyli przede wszystkim studenci, jak również uczniowie szkół średnich. Wszyscy przeszli kilkudziesięciogodzinne szkolenie, prowadzone przez pedagogów i psychologów. Z dziećmi spotykają się zwykle raz w tygodniu, najczęściej w ich domach, czasem w świetlicach.
- Bardzo istotne w całej akcji jest to, że program wspiera rodzinę dziecka, pomagając mu odbudować z nią więzy. Dlatego też wolontariusze spotykają się i współpracują z rodzicami dzieci objętych programem - opowiada Stanisław Myjak z Fundacji na rzecz Dzieci ze Środowisk Zagrożonych "Puls", koordynatora wspomnianej akcji.
(KRM)
Starsze rodzeństwo
KRM Wolontariusze zajmują się wspieraniem dzieci z rodzin zagrożonych patologią, młodych ludzi potrzebujących nie tyle pomocy wyspecjalizowanych psychologów i pedagogów, co raczej kogoś, kto ich wysłucha, pomoże rozwiązać codzienne problemy, zaproponuje wartościowe oraz ciekawe formy spędzania wolnego czasu. Wolontariusze mają stać się dla dzieci wzorami do naśladowania, przewodnikami i przyjaciółmi. Mają uzmysłowić im, że nie są pozostawione samym sobie i że zawsze mogą liczyć na ich zainteresowanie oraz wsparcie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.
Zaloguj się lub załóż konto
Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.
Podaj powód zgłoszenia
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.