Startuje 1. edycja "Złotej Setki Małopolski". Nagradzamy przedsiębiorczych gigantów Małopolski!

Akcja specjalna Złota Setka Małopolskiego
Najwięksi, najlepsi, przedsiębiorczy! Rozpoczynamy 1. edycję rankingu „Złota Setka Małopolski”. Firmy, które trafią do prestiżowej „Setki” potrafiły swoje atuty przekuć w gigantyczny sukces. O tym, które z nich zostaną czempionami Małopolski, przekonamy się podczas jubileuszowego już 20. Forum Przedsiębiorców Małopolski.

"Gazeta Krakowska" i "Dziennik Polski", we współpracy z partnerem merytorycznym, firmą "DUN & BRADSTREET POLAND sp. z o.o.", stworzyły specjalny ranking gospodarczy. Do "Złotej Setki", prestiżowego zastawienia trafią najlepsi z najlepszych. Będą to te przedsiębiorstwa, które wyróżniają się na rynku lokalnym, krajowym i zagranicznym. Dzielą i rządzą, nie tylko w Małopolsce, choć z Małopolski pochodzą.

Ranking "Złota Setka Małopolski"opiera się wyłącznie na ogólnodostępnych danych ekonomicznych. Do oceny firm wykorzystaliśmy informacje zawarte w ich najaktualniejszych sprawozdaniach finansowych. Analizowaliśmy dane dotyczące nie tylko ich wielkości, ale również rentowności, dynamiki sprzedaży, a także osiągniętego zysku netto. To właśnie te firmy są motorem napędowym rozwoju naszego regionu, a zaangażowanie i przedsiębiorczość ich szefów zasługują na szczególne wyróżnienie.

Kategorie, w których będziemy nagradzali przedsiębiorców:

  • Największy przychód

Firmy będą oceniane na podstawie ich rocznych przychodów ze sprzedaży, co pozwoli zidentyfikować liderów w generowaniu zysków.

  • Największe przedsiębiorstwa według zysku netto w 2022 r.

Zysk netto odzwierciedla rentowność przedsiębiorstwa i jego zdolność do efektywnego zarządzania finansami.

  • Dynamika przychodów ze sprzedaży

To kryterium mierzy wzrost i tempo rozwoju firm w ciągu ostatnich lat. Przedsiębiorstwa, które osiągają znaczący i trwały wzrost przychodów, będą miały okazję znaleźć się w czołówce rankingu, co ukazuje ich zdolność do adaptacji i rozwijania się w konkurencyjnym otoczeniu biznesowym.

  • Największe przedsiębiorstwa według kapitału własnego w 2022 r.

Kapitał własny firmy odgrywa istotną rolę w zabezpieczeniu jej stabilności finansowej. To wskaźnik, który wskazuje jak solidne są fundamenty małopolskich przedsiębiorstw i jakimi zasobami kapitałowymi dysponują.

  • Największe przedsiębiorstwa według wielkości zatrudnienia w 2022 r.

O wielkości firmy świadczą nie tylko jej dochody, ale także liczba i jakość utworzonych miejsc pracy. Tylko takie firmy mogą zbudować potęgę małopolskiej gospodarki.

Ranking "Złota Setka Małopolski" to nie tylko suche zestawienie przedsiębiorstw, ale również analiza, która pozwala zrozumieć, jakie miejsce zajmuje każda z tych firm w krajobrazie gospodarczym Małopolski.

23 listopada, podczas 20. Forum Przedsiębiorców poznamy laureatów 1. edycji "Złotej Setki Małopolski". Tych, którzy zasłużyli na podziw i uznanie. Niech ich wyniki staną się inspiracją dla pozostałych firm w regionie.

______________

PARTNER MERYTORYCZNY

Dun and Bradstreet, wiodący i globalny dostawca danych i analiz pozwalających na podejmowanie lepszych decyzji biznesowych, co umożliwia firmom na całym świecie poprawę wyników. Wgląd w Data Cloud Dun & Bradstreet aktywizuje i dynamizuje rozwiązania, które pozwalają klientom na wzrost przychodów, obniżenie kosztów, ograniczenie ryzyka i rozszerzenie ich działalności. Od 1841 r. firmy z całego świata, niezależnie od ich wielkości, współpracują z Dun & Bradstreet, minimalizując ryzyko prowadzenia biznesu i odkrywając nowe możliwości rynkowe.

______________

PARTNER GENERALNY

______________

PARTNER MEDIALNY

______________

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Startuje 1. edycja "Złotej Setki Małopolski". Nagradzamy przedsiębiorczych gigantów Małopolski! - Gazeta Krakowska

Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski