Stary Sącz. Na „Stawach” coraz więcej kąpiących, bo dopisuje...

Stary Sącz. Na „Stawach” coraz więcej kąpiących, bo dopisuje pogoda [ZDJĘCIA]

Zdjęcie autora materiału

Janusz Bobrek

Gazeta Krakowska

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

Od prawej: Julka, Kamila, Paweł, Władek, Marek i Bogdan ze Starego Sącza. Lubia przychodzić nad tutejsze kąpielisko „Stawy”
1/15
przejdź do galerii

Od prawej: Julka, Kamila, Paweł, Władek, Marek i Bogdan ze Starego Sącza. Lubia przychodzić nad tutejsze kąpielisko „Stawy” ©Janusz Bobrek

Od połowy czerwca działają odkryte baseny i kąpieliska na Sądecczyźnie. Najchętniej odwiedzane miejsca to: Kąpielisko „Stawy” w Starym Sączu, Baseny w Piwnicznej-Zdroju na Radwanowie oraz Centrum Rekreacji i Sportu w Muszynie „Zapopradzie”.
Nic tak nie chłodzi i relaksuje w letnie gorące dni jak woda. W Nowym Sączu i okolicach jest kilka miejsc, gdzie można wypocząć na plaży czy popływać. Najczęściej są specjalnie przygotowane i zapewniają opiekę ratownika.

Gdzie nad wodę?


Kąpielisko „Stawy” w Starym Sączu to jedno z najpopularniejszych miejsc dla letniego wypoczynku. Park wodny czynny jest od 1 maja do 30 września. Za wstęp zapłacimy: 3 zł osoba dorosła i 2 zł za dziecko. Na miejscu można wypożyczyć też kajaki i rowery wodne.
Latem wodna perełka Sądecczyzny, czyli Jezioro Rożnowskie, przyciąga tysiące miłośników kąpieli i żeglowania. W kilku miejscowościach jak np. Gródek nad Dunajcem czy Rożnów wyznaczone są strzeżone miejsca do kąpieli. Na miejscu można wypożyczyć łódki i kajaki, a także skorzystać z oferty rejsów po jeziorze.

Centrum Rekreacji i Sportu „Zapopradzie” w Muszynie kusi basenem rekreacyjnym i dla dzieci, jacuzzi i zjeżdżalniami. Bilet na 2 godz. kosztuje 16 zł, za cały dzień 32 zł. Wokół roztaczają się piękne widoki Doliny Popradu.
Kompleks na Radwanowie w Piwnicznej-Zdroju oferuje baseny wraz ze zjeżdżalniami i brodzik dla dzieci. Bilet na 2 godz. kosztuje 12 zł, na cały dzień 28 zł (dzieci 18 zł).

Wnajgorszym położeniu są mieszkańcy Nowego Sącza, którzy kolejny rok czekają na remont i otwarcie letniego basenu nad Łubinką. W tym roku też to nie nastąpiło. Andrzej Danek umowę dzierżawy podpisał osiem lat temu. Wygasa ona w przyszłym roku.
- Basen jest w tragicznym stanie, a koszt jego remontu wynosi około 4 mln zł - mówi Danek.
Na pocieszenie pozostaje miejsce do opalania. Na wysokości MOSiR-u już trzeci rok funkcjonuje plaża nad Kamienicą. Oprócz miejsca do wylegiwania się na słońcu czeka boisko do siatkówki plażowej.

ZOBACZ KONIECZNIE:

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Polecamy

NAUCZYCIEL ROKU | Wielki finał wojewódzki

NAUCZYCIEL ROKU | Wielki finał wojewódzki

Krakowskie restauracje wyróżnione w czerwonym Przewodniku Michelin

Krakowskie restauracje wyróżnione w czerwonym Przewodniku Michelin

SPORTOWIEC MAŁOPOLSKI 2018 | Wybieramy najlepszych i najpopularniejszych sportowców

SPORTOWIEC MAŁOPOLSKI 2018 | Wybieramy najlepszych i najpopularniejszych sportowców

Bezdymna rewolucja - czy Polska wykorzysta tę szansę?

Bezdymna rewolucja - czy Polska wykorzysta tę szansę?