Stolica Sopot

Koszykarze Prokomu cieszą ze złotego medalu Fot. PAP/Adam Warżawa
KOSZYKÓWKA. Koszykarze Asseco Prokomu Sopot zapewnili sobie szósty tytuł mistrzów Polski z rzędu. Na własnym parkiecie pokonali Turów Zgorzelec 96-74 (16-24, 32-13, 21-19, 27-18) i wygrali finałową rywalizację play-off 4-1

Koszykarze Asseco Prokomu nie pozostawili wątpliwości, że są najlepszą drużyną w Polsce. - Mają silny obwód i klasowych zawodników pod koszem. Turów nie miał szans, by walka trwała dalej - skomentował po meczu przebieg finałowej rywalizacji Adam Wójcik, który w przerwie meczu odebrał statuetkę za 600 meczów rozegranych w ekstraklasie koszykarzy. Kibice skandowali w przerwie przezwisko Wójcika "Oława", z taką samą energią, jak nazwisko Qyntela Woodsa, uznanego najlepszym zawodnikiem finału (MVP).
Wynik meczu i najwyższą przewagę gospodarzy ustalił na dwie sekundy przed końcem Adam Łapeta. Kibice, wśród których był m.in. bokser Dariusz Michalczewski, zgotowali ulubieńcom owację na stojąco. Sopot pozostał stolicą polskiej koszykówki męskiej.