Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Stos statuetek dla „Dziennika”

Piotr Drabik
Piotr Drabik
Media. XIII edycja Nagrody Dziennikarzy Małopolski przyniosła wiele nagród naszym redakcyjnym kolegom.

Najwięcej statuetek otrzymał Zbigniew Bartuś, którzy został wyróżniony w dwóch kategoriach. Za artykuł „Kto i dlaczego zniósł bariery dla największych sklepów”, w którym ujawnił niekorzystne dla małych i średnich przedsiębiorców zmiany ustawowe, wygrał w kategorii „News”. Z. Bartuś otrzymał także nagrodę dla najlepszego publicysty. W tekście „Grube miliardy złotych za przywileje silnych” ujawnił, niesprawiedliwości polskiego systemu emerytalnego. W konsekwencji nasz redakcyjny kolega odebrał również nagrodę Grand Prix tego najważniejszego konkursu dziennikarskiego w Małopolsce.

Kolejną statuetkę dla „Dziennika Polskiego” zdobyli Łukasz Gazur i Urszula Wolak z działu kulturalnego. Cykl ich artykułów o trudnej sytuacji Alvernia Studios, który wywołały oddźwięk w środowiskach twórczych nie tylko naszego regionu nie tylko na forum regionalnym, kapituła uznała za najlepszy w w kategorii „Kultura”. Natomiast szef naszego działu foto Marcin Makówka został wyróżniony w kategorii „Fotoreporter”. Nagrodę otrzymał za poruszające zdjęcie wykonane tuż po operacji przyszycia rąk przez dr Annę Chrapustę w krakowskim Szpitalu im. Rydygiera.

Naszych dziennikarzy nie zabrakło również wśród nominowanych. W kategorii „Sport” był to Jerzy Filipiuk za tekst „Krakowski siłacz, multime-dalista, król życia. Dziś walczy z rakiem”.

Do finałowej rozgrywki reportażystów zakwalifikowała się Maria Lisińska-Kozioł za tekst „Ewa zawołała brata po imieniu. Odwrócił się i padł w jej ramiona”. W kategorii „Wywiad” wśród najlepszych byli Katarzyna Kachel i Marek Bartosik za rozmowę z Jarosławem Kaczyńskim - „Teraz albo już nigdy”. Wśród fotoreporterów nominacją wyróżniono Michał Gąciarz za zdjęcia z pielgrzymki chasydów, a w kategorii „Kultura” Mateusza Borkowskiego za dwa materiały dotyczące Akademii Muzycznej. Materiał Arkadiusza Maciejowskiego „Kraków płaci milion złotych za prze-kręty ludzi Strabagu” nominowano w kategorii „News”.

Podczas sobotniej gali w krakowskim muzeum „Manggha”, nagrody przyznano w sumie w czternastu kategoriach.

Za najlepszą interwencję uznano reportaż „Złodzieje rowerów” Macieja Dopierały i Daniela Liszkiewicza z telewizji TVN. Za cykl artykułów „Mecz do jednej bramki” statuetkę w kategorii „Sport” otrzymał Dariusz Faron z portalu Onet.pl. Anna Goc z „Tygodnika Powszechnego” została wyróżniona za najlepszy reportaż (tekst „Wracają do dziś”). Rozmowy z lekarzami Marii Mazurek z „Gazety Krakowskiej” przyniosły jej statuetkę w kategorii „Wywiad”.

Cykl publikacji w „Gazecie Krakowskiej” o nieprawidłowościach w zarządzaniu Tauron Areną przez Zbigniewa Rapciaka, przyniósł nagrodę Piotrowi Rąpalskiemu i Dawidowi Serafinowi. Olga Szpunar i Bartłomiej Kuraś z „Gazety Wyborczej” otrzymali statuetkę w kategorii „Ekologia” za tekst „Asfaltem przez Gorce”.

Kapituła przyznała również nagrody specjalne. Marcin Żyła z „Tygodnika Powszechnego” został wyróżniony za artykuły dotyczące kryzysu imigracyjnego. Centrum Leczenia Hipotermii Głębokiej przy krakowskim Szpitalu im. Jana Pawła II otrzymało statuetkę „Zjawisko”. Za osobowość medialną kapituła uznała trenera piłkarskiej reprezentacji Adama Nawałkę.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski