Stracili punkty i dwóch zawodników

Bogdan Przybyło
Po pierwszym straconym golu hutnicy nie wykorzystali aż trzech okazji do wyrównania.

Skutki tego meczu krakowianie będą odczuwać przez długi czas, gdyż drużyna została osłabiona. Gra była bowiem bardzo ostra.

Przed przerwą musiał zejść z murawy Mateusz Gamrot, który z pękniętą torebką stawową i krwawiącą nogą został odwieziony do szpitala. W drugiej połowie urazu kolana - jest podejrzenie zerwania wiązadeł - doznał Jakub Ochman.

Zdaniem trenera

Andrzej Paszkiewicz, Hutnik:
- Wynik nie oddaje przebiegu tego spotkania. Zarówno w pierwszej połowie, jak i po przerwie, mieliśmy swoje sytuacje strzeleckie. Niestety, nie wykorzystaliśmy ich, a do tego popełniliśmy proste błędy w obronie. Kielecka ekipa, która miała zawodników z pierwszej drużyny, grała bardzo agresywnie.

Korona II Kielce3 (1)
Hutnik Nowa Huta1 (0)

Bramki: 1:0 Chiżniczenko 9, 2:0 Piwowar 47, 2:1 Zawadzki 60 samob. 60, 3:1 Kotarzewski 83 karny.

Korona II: Mazur - Zawadzki, RogalaI, Wrześniewski, Piwowar - Kotarzewski, Stachura, Cebula (58 Jaśkiewicz), Załęcki (65 SzmalecI), LeandroI (46 Aankour) - Chiżnieczenko (46 Kapo).

Hutnik: CzarneckiI - Antoniak, Bienias, Ochman (68 J. CieślaI), JagłaI - Zdziński (80 Stanek), Majcherczyk (61 Kołakowski), Murzyn, Gamrot (39 Lubera), Sierakowski - Świątek.

Sędziował: Mateusz Kowalski (Kielce).