MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Strażacy zadbali o domy pomocy społecznej w powiecie krakowskim. Zawieźli maseczki, przyłbice, płyny dezynfekcyjne, wodę i słodycze

Barbara Ciryt
Barbara Ciryt
Fot. Izabela Jędrzejek
Strażacy z podkrakowskich jednostek OSP nie ustają w organizowaniu wsparcia dla osób potrzebujących pomocy, zabezpieczenia osobistego, ale także żywności i wody. Od wielu tygodniu prowadzą akcję Strażacy-Medykom. To przedsięwzięcie realizuje wiele jednostek strażaków ochotników, a grupa małopolska jest jedną z najlepiej zorganizowanych i aktywnych.

FLESZ - Polski test na covid-19

od 16 lat

Jak informuje Izabela Jędrzejek z OSP Jerzmanowice, koordynatorka Strażacy Medykom Grupa Małopolska ostatnim przedsięwzięciem było wsparcie wszystkich domów pomocy społecznej w powiecie krakowskim, a jest ich 10. Większość to DPS-y dla osób starszych i niepełnosprawnych w: Batowicach, Czernej, Karniowicach, Konarach, Ojcowie, Owczarach, Prusach, Radwanowicach, Więckowicach oraz placówka dla osób chorych na autyzm - Farma Życia w Więckowicach.

Pomoc do nich dostarczali strażacy z OSP Krzęcin, OSP Słomniki i OSP Rusocice. - Przekazaliśmy do wszystkich DPS-ów na terenie powiatu krakowskiego pakiety składające się ze środków ochrony osobistej, środków czystości oraz artykułów spożywczych. Akcję tę skoordynowaliśmy po kontakcie z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, dzięki czemu wiemy, że rodzaj, jak i ilość asortymentu, który przekazaliśmy będzie wykorzystany w najlepszym stopniu - informuje Izabela Jędrzejek.

- W domach pomocy społecznej ze względu na specyfikę prowadzonej działalności, zarówno pracownicy jak i pensjonariusze są bezpośrednio narażeni na zagrożenia związane z koronawirusem, dlatego też, ilość środków do zabezpieczenia pracy jest ogromna - zaznacza koordynatorka.

Do DPS-ów dotarło: 820 przyłbic, 200 maseczek, 600 osłon na buty, po 100 rolek ręczników papierowych i papieru toaletowego, 50 litrów płynu do dezynfekcji, 1320 litrów wody mineralnej, 50 litrów soków, 1500 różnego rodzaju opakowań ciastek.

Strażacy podsumowują akcję pomocy medykom. Zebrali tony żywn...

Strażacy zaznaczają, że wszystkie artykuły, które przekazali dla placówek opiekujących się osobami starszymi, chorymi i niepełnosprawnymi pochodzą z darowizn od przedsiębiorców, instytucji i grup społecznych, które od tygodni współpracują ze strażakami i wspierają ich. Strażacy przy każdym dostarczaniu materiałów służących do zabezpieczeń przed koronawirusem oraz żywności dziękują darczyńcom: firmom i organizacjom drukującym przyłbice, produkującym środki zabezpieczające przed wirusem oraz produkujące środki żywności.

- Na dzień przekazania pakietów do domów pomocy społecznej nieprzypadkowo wybraliśmy 12 maja, bo wówczas obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek. Podczas akcji Strażacy-Medykom w wielu regionach Polski, przygotowali dla nich upominki. My postanowiliśmy w ramach naszych działań odwiedzić DPSy, w których opieka pielęgniarek jest niezastąpiona i w ten sposób podziękować im za troskę i zaangażowanie, za profesjonalizm i wielkie serce jakie wkładają w swoją pracę - mówi Izabela Jędrzejek.

Dodatkowo, OSP Bosutów, OSP Bibice i OSP Świątniki Górne w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek odwiedzili pielęgniarki z NZOZ w Węgrzcach, NZOZ w Świątnikach Górnych i Oddział Dziecięcy Zakaźny Szpitala im. Stefana Żeromskiego w Krakowie, gdzie składając życzenia, wręczyli słodkie upominki.

Podkrakowscy strażacy pomagający medykom z Krakowa przerzucili w święta swoje wsparcie dla potrzebującego Domu Pomocy Społecznej z Bochni

Strażacy z podkrakowskich gmin pospieszyli z ratunkiem dla D...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski