Strażnicy w statystyce

syp
Udostępnij:
W ubiegłym roku 6 wolbromskich strażników miejskich podjęło ogółem 383 interwencje. Dla porównania, w dwa razy większym Olkuszu - dwukrotnie liczniejsza Straż Miejska miała w ubiegłym roku 2.173 interwencje. Czyżby Wolbrom był oazą spokoju?

W Wolbromiu

   Najczęstsze interwencje wolbromskich strażników miejskich dotyczyły wykroczeń przeciwko bezpieczeństwu i porządkowi w komunikacji. Wolbromscy strażnicy podjęli w ubiegłym roku 234 takie interwencje, w efekcie udzielili 182 pouczeń i wystawili 51 mandatów na kwotę 2 tys. zł. Także w Olkuszu interwencje wobec kierowców stanowiły w ubiegłym roku przeszło połowę wszystkich działań olkuskiej Straży Miejskiej, która podjęła w tej sprawie 1.488 interwencji. W ubiegłym roku olkuscy strażnicy wystawili kierowcom 263 mandaty na łączną kwotę 19.880 zł, czyli niemal czterokrotnie więcej niż kwota wszystkich mandatów wypisanych przez wolbromskich strażników.
   Na drugim miejscu były interwencje strażników dotyczące wykroczeń przeciwko zdrowiu, czyli bójek, pobić, itp. Wolbromscy strażnicy 102 razy interweniowali w takich przypadkach, w 79 skończyło się na pouczeniu, a w 23 na mandatach, które dały łącznie 3 tys. zł.
   Pozostałe kategorie wykroczeń występują w Wolbromiu sporadycznie. Wolbromscy strażnicy podjęli 13 interwencji przeciwko niszczeniu urządzeń użytku publicznego, 10 interwencji wobec osób zakłócających porządek i spokój publiczny, były też 4 przypadki wykroczeń przeciw obyczajności i wszystkie dotyczyły osób nietrzeźwych oraz siedem wykroczeń dotyczących osób zagrażających bezpieczeństwu i mieniu publicznemu. - Wolbrom jest dość spokojnym miastem. Najczęściej interweniujemy na osiedlach Łokietka i Skalska oraz na terenach za Stomilem. Sporadycznie - w podwolbromskich wsiach. Tam interwencje najczęściej dotyczą nieporozumień sąsiedzkich - ocenia Marian Hat, komendant wolbromskiej Straży Miejskiej.
(syp)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Dziennik Polski
Dodaj ogłoszenie