Strzelali, dopóki mieli nadzieję

(BOch)
Kamil Pestka (z lewej, Cracovia II) kontra Bartosz Praciak (Unia)
Kamil Pestka (z lewej, Cracovia II) kontra Bartosz Praciak (Unia) Fot. Jerzy Zaborski
Grupa zachodnia. W barażu o III ligę zagrają Wiślanie Jaśkowice. Pierwszy mecz w środę w Limanowej, rewanż w sobotę

Unia Oświęcim - Cracovia II 1:5 (0:4)

Bramki: 0:1 Pestka 11, 0:2 Pieprzyca 15, 0:3 Panek 30, 0:4 Strózik 41, 0:5 Ceglarz 57, 1:5 Dudzic 71.

Unia: Kubas - Kocoń (20 Nowotarski), Grzywa (46 Malik), Ryszka, Pietraszko - Mrowiec (65 Dziubek), Jończyk, Swarzyński, Rzeszutko (81 Wykręt) - Praciak, Dudzic.

Cracovia II: Sendorek - Pestka (65 Kajpust), Pieprzyca, Ochał, Jarzynka (65 Moskal) - Szymczak, Lusiusz, Czarnecki (46 Gawle), Panek - Strózik (68 Tymoszuk), Ceglarz.

Sędziował: Agnieszka Olesiak (Limanowa). Widzów: 60.

Owszem, goście zaczęli agresywnie, ale to Kubas sprezentował im pierwszego gola. Niepotrzebnie wybiegł z bramki, bo Rzeszutko był przy Pestce. Ostatecznie oświęcimski bramkarz zderzył się z obrońcą, więc umieszczenie piłki w pustej bramce, mimo ostrego kąta, dla zawodnika „Pasów” to była w zasadzie... pestka.

A do bramki Unii w sobotę wpadało niemal wszystko, po strzałach z dystansu. Drugi gol był efektem rzutu rożnego i zbyt krótkiego wybicia piłki przez miejscowych. Później Panek strzałem zza pola karnego sfinalizował akcję Czarneckiego. Okrasą meczu był natomiast rajd Ceglarza, zakończony wyłożeniem piłki Strózikowi.

Krakowianie spuścili z tonu po przerwie, kiedy dowiedzieli się, że lider z Jaśkowic prowadzi w Kleczy. Piłkarze „Pasów” nie mieli już wtedy nadziei na to, że zakończą rozgrywki na 1. miejscu.

iskra klecza - Wiślanie Jaśkowice 0:3 (0:1)

Bramki: 0:1 Galos 34, 0:2 Szwajdych 52 karny, 0:3 Szwajdych 64.

Iskra: Kozieł - KoziołI, Balon, KaperaIII [71], Skrzypiec (60 Wycisk) - PomietłoI (69 Bryndza), Słupski, ParaI (66 Korzeniowski), Hobrzyk - Ostrowski (63 Żak), Frączek.

Wiślanie: Ropek - Marcin Morawski, Piekarski (60 Sosin), GalosIII [87], Piotr Morawski - Krasuski (60 Węgrzyn), Białek, Michał MorawskiI (72 Labut), Szwajdych, Kuliszewski (46 Radwański) - Wcisło.

Sędziował: Jerzy Cetnarowski (Nowy Sącz). Widzów: 100.

Goście dopięli swego i zapewnili sobie 1. miejsce. Teraz czekają ich baraże o III ligę.

- Pozwolę sobie nie komentować regulaminu rozgrywek - powiedział Wojciech Ankowski, trener Wiślan. - Przed pierwszym meczem barażowym skupiamy się przede wszystkim na regeneracji. Niestety, wypada nam z gry Galos, za kartki. Cieszę się, że wygraliśmy ligę, bo niewiele osób na nas stawiało. Z meczu na mecz robiliśmy jednak swoje i dało nam to 1. miejsce.

Węgrzce - Michałowianka 2:2 (1:0)

Bramki: 1:0 Witko 43, 1:1 Cygnarowicz 61, 2:1 Korcala 77 karny, 2:2 Wilk 83.

Węgrzce: Sekuła (79 Wałach) - ChuchroI, Górski, Czernecki, Kowalczyk - Witko (90+3 Śniaz), Zasadni, Gala (46 Wcisło), Chlebowski, Korcala (90+4 Gagat) - Zdziński.

Michałowianka: Jękot - Barnaś (88 Siudek), CyganekI, Bartosz, Kępa - Łuc (83 Chlebda), NiangI, Wilk, Reczulski (63 Rojek) - Michalski (46 CygnarowiczI[84]), Sane.

Sędziował: T. Pilarski (Tarnów). Widzów: 50.

- Może waga meczu trochę spętała nogi zawodnikom, ale w wielu innych spotkaniach pokazaliśmy bardzo fajną jakość. Trzeba się cieszyć, że w debiutanckim sezonie udało nam się utrzymać w IV lidze - podkreślił Michał Wiącek, trener TS Węgrzce.

Gdy jego piłkarze w II połowie oddawali pole Michałowiance, sam otrzymywał informacje z Pcimia - gole strzelane tam przez Dalin oznaczały, że węgrzcanie nawet przegrywając pozostaną na bezpiecznym, 12. miejscu w tabeli. Wywalczyli remis - taki ze wskazaniem na rywali.

Goście po przerwie atakowali, stworzyli kilka groźnych okazji. Na 1:1 wyrównali po strzale Cygnarowicza z 16 m, a na gola po kontrowersyjnym rzucie karnym (sędzia uznał, że Kępa sfaulował Zasadniego) odpowiedzieli trafieniem Wilka, po sprytnym rozegraniu rzutu wolnego.

Pcimianka - Dalin Myślenice 1:3 (1:1)

Bramki: 0:1 Górecki 20 karny, 1:1 Sołtys 35 karny, 1:2 Kałat 55, 1:3 Kałat 65.

Pcimianka: Kozłowski - Kordys, KubikI (83 Jochymek), Nowak, Poniedziałek - DudaI (46 Burkat), Grygorus, Sołtys, Gnyla (70 Gniecki), Olszanicki (75 Szlachta) - Dąbrowa.

Dalin: Kipek - M. MistarzI, Stelmach, Pilch, Burtan (73 Idzi) - Kawula, Górecki, Kałat (46 K. Mistarz), Wojtan, Biel (75 Tokarz) - Makusek (73 Bałucki).

Sędziował: Jan Pawlikowski (Nowy Targ). Widzów: 150.

- Na początku rundy nieźle nam szło. Niestety, przestało i teraz musimy czekać na to, co zrobią Wiślanie - mówi Jan Pawlik, prezes Pcimianki, która utrzyma się w IV lidze, jeśli zespół z Jaśkowic wygra baraż o awans.

W sobotę fatalnie dla gospodarzy skończyła się I połowa - Duda nabawił się poważnej kontuzji stawu skokowego, został odwieziony do szpitala. A po przerwie dominował Dalin.

Orzeł Piaski Wielkie - Beskid Andrychów 1:3 (1:1)

Bramki: 0:1 Kmiecik 30, 1:1 Petho 37 karny, 1:2 Koim 65, 1:3 Koim 78.

Orzeł: Toporowski - A. Wiśniewski, Bułat, Lepiarz, Kapera - Śliski (80 Spolitakiewicz), Petho, Wajda (70 Sawczuk), Studnicki, Zborowski - WilczekI.

Beskid: Soldak - Marczak, Wandzel, SenderskiI, Talaga - Łożniak, Marczyński, Moskała, Koim (90 Targosz), A. Młynarczyk (65 Stróżak) - KmiecikI (85 Zaremba).

Sędziował: J. Kuźniar (Kraków). Widzów: 100.

Na dzień dobry Toporowski obronił strzał Senderskiego z rzutu karnego. Prowadzenie Beskidowi zapewnili rutyniarze - po podaniu Moskały trafił Kmiecik. Orzeł zrewanżował się celną „11”, a po przerwie... - Mecz był otwarty, z dużą ilością klarownych sytuacji. Cichym bohaterem został Koim, najmłodszy na boisku, rocznik 2000 - mówi trener andrychowian Krzysztof Wądrzyk o zawodniku, który strzelił dwa gole po podaniach Kmiecika.

Wiślanka Grabie - Hutnik 0:4 (0:2)

Bramki: 0:1 Kędziora 39, 0:2 Kędziora 45, 0:3 Kotwica 58, 0:4 Sobala 71.

Wiślanka: Kobyłka - Pasionek, Manterys, Kuligowski, Tarasek - Czajka, FurgaI (86 Filipowski) - LeśniakI (56 Giermek), Nowak (62 Kusiak), Warylak (73 Jurek) - Kiwacki.

Hutnik: Siwiecki - Makuch, Jaklik, Bienias, Antoniak (67 Byrski) - Kotwica, Kędziora (82 Antolak), ŚwiątekI, D. Wiśniewski (70 Tyrpuła), Wiatr (60 Kołakowski) - Sobala.

Sędziował: S. Wiśniowski (Tarnów). Widzów: 200.

Łukasz Kędziora najpierw trafił z rzutu wolnego, a tuż przed przerwą zwieńczył golem składną akcję gości. Teraz przed 19-letnim piłkarzem Hutnika (obrońcą lub defensywnym pomocnikiem) testy w Górniku Zabrze - od jutra do czwartku będzie trenował w tym klubie razem z innymi młodymi zawodnikami z niższych lig.

Mecze rozegrane 14 czerwca: Sosnowianka Stanisław Dolny - Jutrzenka Giebułtów 0:4 (0:0), Skawinka - Proszowianka 2:1 (0:1).