Strzelcy z Krakowa i Tarnowa w krajowej czołówce

Małopolscy strzelcy znaleźli się w czołówce III Memoriału Leopolda Kałuży, będącego równocześnie zawodami klasyfikacyjnymi i konsultacją kadry narodowej.

We Wrocławiu rywalizowano w broni pneumatycznej. W każdej z czterech konkurencji odbyły się zawody w pełnej formule (runda zasadnicza i finał) oraz skróconej (tylko pierwsza część).

Z małopolskich zawodników najlepiej spisali się juniorzy, którzy zdobyli trzy medale. W pierwszym strzelaniu w karabinie pneumatycznym dwie nasze juniorki awansowały do finału: 2. miejsce zajęła Magdalena Hachlica z Wisły Kraków (202,6 pkt, o 1,4 pkt przegrała z Natalią Kochańską ze Śląska Wrocław), a 3. była Ewelina Cisak (Wawel Kraków). W drugiej próbie nie poszło im tak dobrze – Hachlica była 29., a Cisak 9.

Srebrny medal wywalczył także Tomasz Cygan (TKS LOK Tarnów). W karabinie juniorów w finale pierwszego strzelania (193,1 pkt) lepszy od niego okazał się tylko Mateusz Perko (Kaliber Białystok, 198,9 pkt). W kolejnej próbie nasz zawodnik był 9., a na podium stanął za to Mateusz Zych (LOK HTS Kraków), który zajął 3. lokatę (605,3; wcześniej był 10.). Ponadto w pistolecie juniorów 4. i 5. pozycję wywalczył Jerzy Pietrzak (Wawel).

W gronie seniorów do finałów dostali się: Rafał Blasczok (Wawel) – 6. w pistolecie, a także Marcin Królikowski (Wisła) – 7. w karabinie. W tej pierwszej broni w drugim strzelaniu najlepszy z Małopolan był Przemysław Dopart (ZO LOK), który zajął 6. miejsce. Takie same lokaty w drugiej próbie uzyskały Dominika Mędrala (Wisła) w pistolecie i Kinga Kołodziej (TKS LOK) w karabinie.