Piotr Rutkowski
Klaudia Breś ma w dorobku pięć medali mistrzostw Europy w strzelectwie sportowym, w tym trzy indywidualne Tomasz Czachorowski/polska press
Klaudia Breś zdobyła srebrny medal mistrzostw Europy w strzelectwie sportowym rozgrywanych we Wrocławiu. Złoto wywalczyła Niemka Doreen Vennekamp, a brąz Węgierka Renata Sike. Dwie pierwsze panie uzyskały kwalifikację na IO w Paryżu w 2024 roku.

Dla Polki będą to trzecie igrzyska w karierze. W 2016 roku w Rio de Janeiro 2016 zajęła 15. (pistolet sportowy – 25 m) oraz 23. miejsce (pistolet pneumatyczny – 10 m), z kolei w Tokio 2020, 24. i 21. miejsce.

Warto wspomnieć, że Klaudia Breś jest autorką pierwszej kwalifikacji wywalczonej przez reprezentanta Polski na igrzyska olimpijskie w 2024 roku.

Jak przebiegała rywalizacja?

O losach medali i kwalifikacji olimpijskich zadecydował składający się z ośmiu rund finał. W pierwszej rundzie Klaudia Breś oraz Niemka Doreen Vennekamp strzelały bezbłędnie. W kolejnej serii Polka zanotowała dwa pudła, ale utrzymała drugie miejsce ze stratą jednego punktu do reprezentantki Niemiec. Potem nasza zawodniczka utrzymywała niezłą dyspozycję. Ostatecznie Doreen Vennekamp zakończyła rywalizację z dorobkiem 29 punktów i zdobyła złoty medal. Natomiast Klaudia Breś uzyskała 21 "oczek", co zapewniło jej drugą lokatę. Na najniższym stopniu podium uplasowała się Węgierka Renata Sike (17 punktów).