Strzelecki popis "jaskółek"

STM
W trzecim meczu małopolskiej ligi juniorów starszych pierwsze zwycięstwo odnieśli koszykarze Unii Tarnów, zdecydowanie pokonując we własnej hali Sokoła Myślenice.

Koszykówka juniorów starszych

Znając wcześniejsze wyniki osiągane przez rywala, prowadzący tarnowski zespół Jarosław Mosio zdecydował się na grę praktycznie juniorskim składem (starszy był jedynie Dawid Radwański). Spotkanie od początku toczyło się przy zdecydowanej przewadze gospodarzy. Już w 1 min Unia prowadziła 6-0, a siedem minut później na tablicy pojawił się wynik 23-5 dla miejscowych. Druga kwarta rozpoczęła się od kolejnych 13 pkt. tarnowian (45-7 w 14 min), do przerwy Unia wygrywała natomiast już różnicą blisko 50 "oczek" (60-14). W 24 min - m.in. dzięki "trójkom" Daniela Stawarskiego i Tomasza Zycha - było już 76-14. Kolejne minuty trzeciej kwarty przebiegały pod znakiem wyrównanej gry i przed ostatnią odsłoną tarnowianie prowadzili 92-27. W czwartej kwarcie wszystko wróciło jednak do normy. Setny punkt dla gospodarzy zdobył w 32. min Łukasz Ptak (100-29). W końcówce spotkania zespół z Mościc systematycznie powiększał zaś swoją przewagę, wygrywając w końcowym rozrachunku 134-33 (32-7, 28-7, 32-13, 42-6).
   Unia: Tomasz Zych 33, Mateusz Piktas 26, Łukasz Ptak 18, Daniel Stawarski 18, Dawid Odbierzychleb 10, Dawid Radwański 10, Arkadiusz Latocha 8, Konrad Porębski 6, Kamil Uriasz 5. Najwięcej punktów dla Sokoła: Dawid Oskwarek 8.