Strzeleckie zmagania

PAZ
Podczas tegorocznych Dni Olkusza, nad którymi redakcja "Dziennika Polskiego" sprawowała patronat medialny, rozegrano dwukrotnie zawody strzeleckie, zorganizowane przez Ligę Obrony Kraju.

W odbywających się w sobotę na strzelnicy Ligi Obrony Kraju zawodach w strzelaniu z broni pneumatycznej wystartowało 38 zawodników. W rezultacie najlepszy okazał się Jerzy Jarno, który zdobył 68 na 100 możliwych punktów. Kolejne miejsca zajęli Zbigniew Klich i będący zaskoczeniem zawodów Bartosz Czart, uczeń Szkoły Podstawowej nr 5 w Olkuszu. Zwycięzca zawodów otrzymał puchar, ufundowany przez posła Jana Orkisza.
   Natomiast w niedzielę przeprowadzono zawody w strzelaniu z karabinka sportowego na strzelnicy w Bukownie. Rozpoczął je wystrzał z armaty czarnoprochowej i pokaz takiego uzbrojenia. W zawodach wystartowało 34 zawodników, którzy strzelali w pozycji leżącej do tarczy, oddalonej o 100 metrów. W zawodach pierwsze miejsce zdobył Robert Prasełek, a na kolejnych miejscach uplasowali się Tadeusz Dudek i Jacek Domagała. Zwycięzca otrzymał puchar, ufundowany przez burmistrza Olkusza. Sędzią głównym zawodów był prezes olkuskiego LOK Jerzy Jan Lisowski.