Andrzej Banaś
We Wrocławiu odbyły się mistrzostwa Polski w strzelaniu z broni pneumatycznej (z 10 m). Zawodnicy z małopolskich klubów znaleźli się w czołówce, a gwiazdą imprezy została wychowanka Promienia Bochnia - Joanna Tomala.

Zawodniczka reprezentująca aktualnie Flotę Gdynia w pistolecie sięgnęła po złoto indywidualnie, jak i drużynowo. Ponadto w konkurencji mieszanej (mix), w duecie z klubowym kolegą Tomaszem Wawrzonowskim, zajęła 2. miejsce. W czołówce znalazła się też była wiślaczka Beata Bartków-Kwiatkowska (obecnie ŚTS Tychy) - 6. lokata.

Reprezentantom małopolskich klubów nie udało się wywalczyć medalu. Najbliżej tego byli w klasyfikacji drużynowej karabiniarze TKS LOK Tarnów. Tomasz Cygan, Karol Pajdo i Bogdan Łątka uzbierali 1818,9 pkt i zajęli 4. miejsce, tracąc do 3. Kalibra Białystok tylko 1,2 pkt. Indywidualnie z tego grona najlepiej spisał się Cygan. Z 5. wynikiem (615,4 pkt) awansował do finału, w którym uplasował się na 7. pozycji. Mistrzem kraju został Tomasz Bartnik (Legia Warszawa).

Do czołowej ósemki, która walczyła o medale, dostała się też w karabinie kobiet - z 7. rezultatem - Weronika Bykowska (TKS LOK). Szybko jednak opadła, kończąc zmagania na 8. pozycji (wygrała Katarzyna Komorowska ze Społem Łódź). Drużynowo tarnowianki, także Izabela Twardosz i Wiktoria Bober, zajęły 6. miejsce. Z kolei w miksie Bykowska i Cygan wywalczyli 7. lokatę.

Przedstawicielom innych klubów z naszego regionu nie udało się awansować do finału. W karabinie mężczyzn 10. był Marcin Szymański (Wisła Kraków, 611,5 pkt), 13. Marcin Zych (LOK HTS Kraków, 609,5), a wśród kobiet - 13. Grażyna Jabłońska (Wawel Kraków, 612,1), 17. Magdalena Hachlica (Wisła, 611,6).

W pistolecie mężczyzn najlepiej z Małopolan wypadł Grzegorz Kościelniak (LOK Bastion Kęty), który uplasował się na 10. pozycji (570 pkt), do finału zabrakło mu punktu. Tuż za nim znaleźli się strzelcy Wawelu: 11. był Jerzy Pietrzak, 12. Łukasz Czapla (obaj po 568). Ekipa "Wojskowych" (także Rafał Blasczok) w punktacji drużynowej zajęła 5. miejsce. Mistrzem Polski został wspomniany Wawrzonowski.

MAGAZYN SPORTOWY24 - Boniek o biletach na mundial, grupie Polaków i bazie w Soczi

Materiał oryginalny: Strzelectwo. Zawodnicy TKS LOK Tarnów blisko medalu mistrzostw Polski. Joanna Tomala najlepszą zawodniczką imprezy - Gazeta Krakowska