Studenci przy stołach

MAS
W hali AGH w Krakowie zostały rozegrane mistrzostwa Polski politechnik w tenisie stołowym. Drużynowymi mistrzami Polski zostały drużyny AZS Wrocław wśród mężczyzn i AZS Radom wśród kobiet. Srebro wywalczyli pingpongiści AZS Rzeszów, brąz Politechniki Krakowskiej. Imprezie patronował "Dziennik Polski".

Politechnika Krakowska i Rzeszowska na podium

W finale rozgrywek mężczyzn Politechnika Rzeszów przegrała z Wrocławiem 1-4. Skład "srebrnych" rzeszowian tworzyli Tomasz Ziobro, Sławomir Gielarowski, Marcin Łopatowski i Konrad Kubik. W drodze do finału drużyna z Rzeszowa pokonała: 4-0 Szczecin, 4-0 Koszalin i 4-0 Częstochowę (walkower), w ćwierćfinale Łódź 4-0 i w półfinale Zieloną Górę 4-0.
W walce o brązowy medal Politechnika Krakowska pokonała 4-3 Zieloną Górę. Wcześniej krakowska drużyna wygrała 4-2 z Radomiem, 4-0 z AGH Kraków i 4-1 Gdańsk. W ćwierćfinale PK pokonała Poznań 4-1, by w walce o finał ulec późniejszemu złotemu medaliście Wrocławowi 1-4. W składzie Politechniki Krakowskiej znaleźli się: Stanisław Mirecki, Krzysztof Drozd, Piotr Schweichler i Paweł Michalik.
Męska drużyna AGH Kraków zajęła siódme miejsce (występowali w niej Marcin Stopa, Marcin Bodnar i Waldemar Kuzio).
W rywalizacji pań AZS Rzeszów (Teresa Cheim, Katarzyna Cymerys, Magdalena Piekarz, Krystyna Żmuda) zajął 5. miejsce, AGH Kraków (Sylwia Tomczyk, Edyta Kawa, Monika Idzik, Joanna Włodek) 8. miejsce, zaś Politechnika Kraków (Katarzyna Drejak, Agnieszka Gwiżdż, Danuta Śreniawska) 10. miejsce.
Organizacji imprezy mogłyby pozazdrościć akademikom działacze sportowi. Sprawnie przeprowadzona, była również bardzo ciekawa, w studenckich drużynach zaprezentowali się także profesjonalni zawodnicy nawet z ekstraklasy i I ligi. (MAS)