Studenci walczą w PŚ

KRZYK
SNOWBOARD. Karolina Sztokfisz zajęła w piątek 22. miejsce, a w niedzielę zakwalifikowała się do rundy finałowej slalomu równoległego Pucharu Świata w Bad Gastein. Odpadła w 1/8 finału, zajmując 12. lokatę.

Sztokfisz to zawodniczka Alpine Snowboard Teamu, który reprezentują także m.in. Weronika Biela i Andrzej Gąsienica-Daniel. Oni także wystąpili w Austrii. W piątkowych i niedzielnych zawodach Gąsienica-Daniel odpadał w eliminacjach (wczoraj był 26.), a ten sam los spotkał Bielę oraz Aleksandrę Król. Z kolei Zuzanna Smykała zajęła 31. i 39. miejsce w snowcrossach PŚ rozegranych w Vallnord-Arcalis (Andora).

Biela to studentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, która w ubiegłym tygodniu wygrała zawody I edycji Małopolskiej Ligi Akademickiej w gigancie. W Kluszkowcach na starcie stanęło 80 zawodniczek i zawodników z małopolskich uczelni. Biela już w 1. przejeździe zdeklasowała rywalki, zyskując przewagę 5 sekund nad koleżanką z uczelni Magdaleną Urbańską. W 2. przejeździe także uzyskała najlepszy czas.

Co ciekawe, tego samego dnia Biela zajęła 7. miejsce na nartach w ramach Małopolskiej Ligi Akademickiej w gigancie.

Wśród mężczyzn po 1. przejeździe prowadził Tomasz Kowalczyk z krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego, zyskując prawie pół sekundy przewagi nad Jędrzejem Derdą z Akademii Górniczo-Hutniczej. Andrzej Gąsienica-Daniel (Uniwersytet Ekonomiczny), który po pierwszym przejeździe ze stratą 1,5 sekundy był dopiero czwarty, w drugiej fazie zawodów odrobił straty i zepchnął Kowalczyka na drugą pozycję. (KRZYK)