Studenci z Krakowa błyszczą w Pucharze Polski

Narciarstwo alpejskie. Trzecia eliminacja Akademickiego Pucharu Polski - AZS Winter Cup odbyła się w Kluszkowcach na Podhalu. W imprezie z dobrej strony pokazali się przedstawiciele krakowskich uczelni.

Tradycyjnie rozegrano dwie konkurencje - slalom gigant i slalom. W rywalizacji kobiet w tym pierwszym przypadku trzy studentki spod Wawelu znalazły się w czołowej czwórce.

Zdecydowanie zwyciężyła Aleksandra Malinowska (Uniwersytet Jagielloński). Zawodniczka, która jest w składzie reprezentacji Polski na zimową Uniwersjadę w Ałmatach (rozpoczęła się w niedzielę), wyprzedziła kolejną z rywalek, liderkę klasyfikacji w tej konkurencji Karolinę Klimek (ALK Warszawa) aż o 2,95 sekundy po dwóch przejazdach (w punktacji Akademickiego Pucharu Polski studentka UJ jest 3.). Na 3. pozycji, tylko 0,06 s za Klimek, uplasowała się Anna Wróbel (Uniwersytet Ekonomiczny Kraków). Czwarte miejsce zajęła Magdalena Niewiadoma (UEK).

W slalomie Malinowska również znalazła się na podium, na jego najniższym stopniu. Przegrała o 2,03 sekundy ze zwyciężczynią Dorotą Sierpińską (ALK Warszawa) oraz o 1,5 s z Iwoną Kohut (AWF Katowice). Na 4. pozycji znalazła się Maria Leonowicz (UP Kraków).

Wśród mężczyzn też były medale dla studentów spod Wawelu. Najlepiej spisał się Piotr Oramus (UEK). Wygrał slalom, o 0,07 s przed Przemysławem Gałuszką (AWF Katowice), a w gigancie był 3. (stracił 0,2 s do zwycięskiego Gałuszki). W tej drugiej konkurencji blisko triumfu był Paweł Jaksina (AGH Kraków), do 1. pozycji zabrakło mu tylko 0,06 s. W klasyfikacji giganta prowadzi Jaksina przed Oramusem.

W AZS Winter Cup do rozegrania została jeszcze eliminacja 17 lutego na Kasprowym Wierchu. Najlepsi zawodnicy wystąpią w finale cyklu 26 lutego na Harendzie.