Studenci zauroczeni Myślenicami

(ART)
Strzelectwo. W trzech miastach, i na czterech strzelnicach, rozgrywane były Akademickie Mistrzostwa Polski. Większość konkurencji odbyła się w Krakowie i Myślenicach.

Zawodnicy z Krakowa wywalczyli trzy medale. W strzelaniu do rzutków w Bydgoszczy złoto w skeecie i srebro w trapie zdobyła Natalia Szamrej (Wawel/Krakowska Akademia).

W broni kulowej i pneumatycznej w Krakowie i Myślenicach, Ewelina Szczepaniec (ZO LOK Kraków/AGH) cieszyła się z brązowego krążka zdobytego w karabinie pneumatycznym. Ponadto zajęła 4. miejsce w strzelaniu z z karabinu sportowego w pozycji leżąc i 5. w "klasycznym" sportowym.

W pistolecie kobiet najlepiej z naszego ekipy spisała się Dominika Mędrala (Wisła/UJ), która była 6. w pneumatycznym i 7. w sportowym.W pistolecie mężczyzn dwukrotnie 7. (pneum. i dowolny) był Adam Dembowski (ZO LOK/Politechnika Krakowska).

Klasyfikację klubową wygrał Śląsk Wrocław, 6. był ZO LOK. W rankingu uczelni najlepsza okazała się Politechnika Wrocławska, 12. miejsce przypadło Krakowskiej Akademii, a 13. - AGH.

- Chciałbym bardzo podziękować burmistrzowi Myślenic Maciejowi Ostrowskiemu za pomoc w organizacji mistrzostw - mówi kierownik zawodów Jan Płaszowski. - Uczestnicy byli zauroczeni lokalizacją, podobała im się strzelnica i okoliczne tereny. Namawiają nas nawet, żeby w Myślenicach zorganizować mistrzostwa Europy.