Studia MBA - nauka, biznes, świetna atmosfera...

Studia MBA - nauka, biznes, świetna atmosfera

Materiał powstał we współpracy z Prof. nadzw. dr. hab. Piotrem Bułą

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Studia MBA - nauka, biznes, świetna atmosfera
1/13
przejdź do galerii
Różnorodność jest obecnie jednym z najważniejszych elementów studiów MBA. Słuchacze uczą się nie tylko od swoich wykładowców, ale także od siebie nawzajem, mając możliwość skonfrontowania i wymiany swoich wieloletnich doświadczeń z innymi praktykami biznesu.

Istotnym składnikiem różnorodności jest również kultura, którą musimy poznać, aby móc lepiej zrozumieć inne osoby. Zrozumienie i poznanie wzmacnia skuteczną komunikację, która niejednokrotnie stanowi wyzwanie dla współczesnego menedżera. Tak rozumiane pojęcie różnorodności znajduje odzwierciedlenie w naszym programie nauczania, który przygotowuje studentów do skutecznego zarządzania w zróżnicowanym środowisku, zarówno zawodowym i jak i kulturowym.

Ogromną wartością studiów MBA obok wiedzy zdobytej w czasie zajęć stanowi silnie akcentowany networking. Swoiste usieciowienie dotyczy nie tylko grupy studentów, ale całej organizacji studiów MBA. Współpraca z dobrymi, zagranicznymi szkołami biznesu, internacjonalizacja oraz wykwalifikowana międzynarodowa kadra naukowa – to składowe dobrego programu MBA.

Ważnym elementem programu studiów MBA realizowanych w Krakowskiej Szkole Biznesu UEK są krajowe i zagraniczne sesje wyjazdowe, które dają możliwość czerpania z doświadczeń innych oraz tworzenia sieci kontaktów rozproszonych po całym świecie.
Integralną częścią Programu Executive MBA jest seminarium w Paryżu współorganizowane przez szkołę partnerską – EM Normandie Business School, w którym studenci wzięli udział w marcu br.

Uważam, że zagraniczny wyjazd studyjny w ramach programu MBA KSB UEK jest doskonałą możliwością poszerzenia swojej wiedzy biznesowej. Jako uczestnicy mogliśmy doświadczyć nowych, ciekawych rzeczy, zarówno zawodowych jak również kulturowych, które na długo pozostaną w naszych pamięciach. Istotnym czynnikiem jest również integracja – podczas wyjazdu mogliśmy się lepiej poznać co istotnie przełoży się na budowanie współczesnego networkingu.
/Gabriel Połącarz, Synthos S.A. – student 23 edycji Programu Executive MBA/


Z kolei na początku grudnia br. studenci Programu Executive oraz International MBA, wzięli udział we wspólnej sesji szkoleniowej. Wykładowca z Francji poprowadził zajęcia dla studentów MBA z Polski, Niemiec, Belgii, Litwy, Ukrainy, Włoch oraz Serbii.

Ktoś kiedyś powiedział, że jedną z top wartości Executive MBA są ludzie i wymiana doświadczeń. Dzięki KSB UEK mogliśmy się przekonać jak bardzo te słowa są prawdziwe. Zjazd, na którym mieliśmy okazję poznać zachowania i stereotypy różnych kultur na pewno zapadnie na długo w naszej pamięci. Profesor Michel Poté zapewnił nam wspaniały czas na rozwijaniu naszych zdolności interkulturowych. Wraz z grupą International MBA mieliśmy okazję bliżej poznać mocne i słabe strony różnych kultur, odgrywać scenki, omawiać przygotowane wcześniej case studies, zastanawiać się jak postępować w danych sytuacjach, a przede wszystkim móc później zastosować wybrane praktyki na wspólnej integracji. Były to bardzo cenne zajęcia w cudownej atmosferze i cieszymy się, że mogliśmy brać udział w tym wyjeździe.
/Katarzyna Witko, HeadChannel Ltd. – studentka 24 edycja Programu Executiv MBA/


Więcej informacji na ksb.biz.pl

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo