Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Studia techniczne to dobra inwestycja w zawodową przyszłość

(M)
Rekrutacja/ Nowoczesne kierunki studiów inżynierskich o kluczowym znaczeniu dla gospodarki, znakomici wykładowcy, przyjazne dla studentów domy studenckie, ośrodki kultury i sportu, atrakcyjne stypendia – to wszystko oferuje Politechnika Krakowska. Warto tu studiować.

Eksperci są zgodni – studia techniczne to dobra inwestycja w zawodową przyszłość. Inżynierowie są i będą bardzo poszukiwani na rynku pracy. Potwierdzają to także losy absolwentów PK, którzy szybko po studiach znajdują zatrudnienie na polskim i europejskim rynku, dobrze zarabiają, szybko pną się po szczeblach kariery.

Dajemy studentom praktyczną wiedzę i umiejętności, a jednocześnie pakiet niezbędnych umiejętności miękkich, które czynią ich kreatywnymi liderami bądź cennymi we współpracy członkami zespołów. Mamy wiele umów o współpracy z firmami i kongregacjami branżowymi, które obejmują m.in. praktyki i staże. Nasi studenci już w trakcie nauki zdobywają więc praktyczne doświadczenie, którego oczekują od nich pracodawcy. Ci wystawiają znakomite opinie absolwentom PK – podkreśla prof. Kazimierz Furtak, rektor PK.

Oferta studiów na PK jest szeroka. To 25 kierunków studiów na 7 wydziałach uczelni. Szerokie zainteresowania naukowe pracowników PK mają odzwierciedlenie w atrakcyjnych programach kształcenia. Jak zapewnia prof. Dariusz Bogdał, prorektor PK do spraw kształcenia i współpracy z zagranica, uczelnia dba o wysoki poziom edukacji: – _Wdrożyliśmy nowoczesny system zapewniania jakości kształcenia, monitorujemy programy studiów i to, czy studenci osiągają zaplanowane efekty kształcenia. Przez system hospitacji i ankiety studenckie oceniamy pracę nauczycieli prowadzących zajęcia, monitorujemy także jakość prac i egzaminów dyplomowych czy organizację i przebieg praktyk studenckich. Wszystko po to, by nasi studenci zdobywali u nas najbardziej aktualną wiedzę oraz umiejętności i kompetencje niezbędne w pracy zawodowej _– podkreśla prof. Bogdał.

Rekrutacja na nowy rok akademicki na PK już trwa. Odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem formularza na stronie internetowej uczelni (www.pk.edu.pl) w dziale „Rekrutacja”. Tam też można znaleźć wykaz i wzory wszelkich potrzebnych dokumentów. Jako pierwsi rejestrowali się kandydaci na Wydział Architektury, którzy mają już za sobą egzamin wstępny z predyspozycji architektonicznych i uzdolnień plastycznych.

Kandydaci na pozostałe wydziały rejestrują się od 23 czerwca, a tegoroczni maturzyści – po otrzymaniu świadectw dojrzałości (wyniki z matur wprowadzają samodzielnie do formularza rejestracyjnego), a więc od 30 czerwca. Pierwsza tura rekrutacji trwa do 8 lipca, tylko kandydaci na kierunek inżynieria wzornictwa przemysłowego muszą się pośpieszyć. Tu również odbywa się egzamin wstępny i rejestracja kończy się wcześniej – już 1 lipca.

Wyniki rekrutacji ogłoszone zostaną w lipcu. Wszystkie informacje o studiach i zasadach rekrutacji na stronie www.pk.edu.pl oraz w specjalnym portalu dla maturzystów: maturzysta.pk.edu.pl.

Kierunki studiów na PK

Architektura, architektura krajobrazu, automatyka i robotyka, biotechnologia, budownictwo (w j. polskim i angielskim), chemia budowlana, elektrotechnika, energetyka, fizyka techniczna, gospodarka przestrzenna, informatyka, informatyka stosowana, inżynieria bezpieczeństwa, inżynieria biomedyczna, inżynieria chemiczna i procesowa, inżynieria materiałowa, inżynieria produkcji, inżynieria środowiska, inżynieria wzornictwa przemysłowego, matematyka, mechanika i budowa maszyn (w j. polskim i angielskim), nanotechnologie i nanomateriały, ochrona środowiska, technologia chemiczna, transport.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski