Barbara Ciryt
Nagrodę odbiera Monika Nowak
Nagrodę odbiera Monika Nowak zielonki.pl
Zielonki. Gmina Zielonki przeznaczyła na stypendia i nagrody sportowe 26 400 zł. Wyróżnienia zostały przyznane za osiągnięcia w ubiegłym roku.

Wśród stypendystów znaleźli się: Wiktoria Saska, Dominik Kwinta, Monika Nowak, Emilia Podleśny i Dagmara Szablowska. Nagrody odebrały: zawodniczka Karolina Sowa i trenerka Katarzyna Gazda.

Ze sportowcami spotkał się Bogusław Król, wójt Zielonek. Zawodnicy pytali o możliwość powołania w gminie klubu lekkoatletycznego, o planowanych basenach szkolnych i siłowniach zewnętrznych. - Z roku na rok stypendystów jest więcej, gmina stawia na różnorodne dyscypliny sportu. Zachęcam do wnioskowania o stypendia i nagrody - mówił wójt Bogusław Król.

Wiktoria Saska uprawia tenis ziemny w Sport Klubie Kryspinów. W grze podwójnej w 2016 roku zdobyła I miejsce w mistrzostwach Polski do lat 14.

Dominik Kwinta z Trojanowic, badmintonista z UKS KSBad Kraków zajął piąte miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Młodzików Młodszych w grze podwójnej. Trenuje tę dyscyplinę od trzech lat, a pasją zaraziła go mama.

Od początku istnienia nagrody samorządowej jej stypendystką jest mieszkanka Trojanowic Monika Nowak, zawodniczka AZS AWF Kraków. Uprawia lekkoatletykę: rzut dyskiem oraz pchnięcie kulą. W ubiegłym roku zdobyła 4. miejsce w 33. Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w rzucie dyskiem.

Emilia Podleśny to pływaczka, zawodniczka TS Wisła Kraków. Jej ubiegłorocznym sukcesem było 3. miejsce w Mistrzostwach Okręgu Małopolskiego - Zimowych Mistrzostwach Województwa Małopolskiego na dystansie 400 m stylem zmiennym (kategoria 16 lat i starsi).

Dagmara Szablowska z drużyny cheerleaderek Liderki Zielonki, zdobyła 1. miejsce w XIX Mistrzostwach Polski Cheerleaders (kategoria Pom Dance Junior Duety). Nagrodzona została też Karolina Sowa, studentka AGH, zawodniczka klubu Cycling Team. Uprawia kolarstwo górskie, zajęła 1. miejsce w Mistrzostwach Polski w Maratonie MTB PZKol. U23 kobiet. Kolejną nagrodę odebrała Katarzyna Gazda, trenerka cheerleaderek Złote Liderki Zielonki, które zostały mistrzyniami Polski.

Autor: Dzień Dobry TVN, x-news