Stypendia profesora są warte kontynuacji

Stypendia profesora są warte kontynuacji

(EKT)

Dziennik Polski 24

Dziennik Polski 24

Edukacja. Stowarzyszenie Mieszkańców Gminy Mogilany rozpoczęło akcję propagowania idei prof. Andrzeja Zolla wspierania zdolnych uczniów z ubogich rodzin.
Profesor Zoll całą nagrodę Erazma i Anny Jerzmanowskich w wysokości 100 tys. zł, przyznaną mu w zeszłym roku, przeznaczył na całoroczne stypendia dla uczniów z gminy Mogilany.

– Wykształcenie jest niezwykle ważne, ale w życiu ludzi istotne są też ich pasje oraz zaangażowanie w sprawy społeczne, a nie tylko wysokie oceny w szkole – mówi fundator nagrody.

Przyznawanie stypendiów powierzył stowarzyszeniu. Przez cały rok mają je otrzymywać dwaj uczniowie –300 zł miesięcznie kończący szkołę podstawową i 400 zł – gimnazjum.

W zeszłym roku stypendium dostały wyjatkowo trzy osoby uczniów, bo fundator dołożył pieniądze dla kolejnego ucznia. W br. przyznano je dwójce uczniów.

– Myślimy o zasilaniu stypendialnego konta, by po wyczerpaniu się nagrody profesora, kontynuować tę piękną inicjatywę – mówi Sylwester Szefer, prezes stowarzyszenia.

– Nie chodzi o wielkie kwoty. Można zwrócić się nie tylko do firm, ale też do mieszkańców i jeśli każdy przekaże kilka złotych, to urośnie spora suma – podpowiada fundator stypendiów.

Wpłat można dokonywać na konto w mBanku, nr: 70114020040000340275245525.

Komentarze (1)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Podziękowanie

świstak (gość)

Zgłoś naruszenie treści

Wielki szacunek dla Pana profesora. Wspaniały gest :-)

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo