Sukces Glika i asysta Zielińskiego

(FIL)
Włochy. W derbach Torino sensacyjnie pokonało Juventus 2:1. Bohaterem meczu był Fabio Quaglia­rella, były gracz „Juve”, który strzelił bramkę i zaliczył asystę.

90 minut w ekipie gospodarzy rozegrał Kamil Glik. Torino wyg­rało derby po 20 latach przerwy.

Empoli zremisowało w Ber­gamo z Atalantą 2:2. Asystę przy drugim golu dla gości zaliczył Piotr Zieliński, który w 60 minucie, zaledwie kilkadziesiąt sekund po wejściu na boisko, zag­rał do Massimo Maccarone’a. a

Wyniki

Udinese – Milan 2:1 (0:0), Pinzi 58, Agyemang-Badu 74 – Pazzini 88; Inter – Roma 2:1 (1:0), Her­nanes 15, Icardi 88 – Nainggolan 63; Genoa – Ce­sena 3:1 (2:0), Bertolacci 38, Perotti 45, Pavoletti 53 – Carbonero 69; Atalanta – Em­poli 2:2 (1:1), Gomez 43, Denis 90+3 – Sapo­na­ra 41, Maccarone 60; Lazio – Chievo 1:1 (1:0), Klose 45 – Paloschi 75; Torino – Juventus 2:1 (1:1), Darmian 45, Qua­glia­rella 57 – Pirlo 35; Parma – Palermo 1:0 (1:0), No­cerino 22; Hellas – Sassuolo 3:2 (1:1), Gomez 30, Toni 63 i 71 – Moras 35 s., Floro Flores 89; Fiorenti­na
– Cagliari 1:3 (0:1), Gilardino 75 – Cop 7 i 60, Farias 90. Po zamknięciu numeru: Napoli – Sampdoria.

1. Juventus 32 73 60–17

2. Lazio 32 59 59–31

3. AS Roma 32 58 43–25

4. Napoli 31 53 53–37

5. Sampdoria 31 50 38–31

6. Fiorentina 32 49 44–38

7. Genoa 32 47 46–37

8. Torino 32 47 38–34