Sukces juniorów Unii

Piotr Pietras
Żużel. Dwaj zawodnicy „Jaskółek” Ernest Koza i Patryk Rolnicki wywalczyli awans do finału zawodów o Srebrny Kask. Trzeci z tarnowian Arkadiusz Madej w finale będzie rezerwowym.

W turnieju półfinałowym Srebrnego Kasku, rozegranym na torze w Krośnie, najlepiej z zawodników Unii Tarnów zaprezentował się Ernest Koza, który zakończył zawody z dorobkiem 9 pkt (0, 3, 2, 2, 2) i zajął 7. miejsce.

– W swoim pierwszym starcie Ernest miał sporego pecha, gdyż jadąc na prowadzeniu, na wyjściu z ostatniego łuku, złapał gumę i wyprzedzili go wszyscy rywale. W pozostałych wyścigach prezentował się bardzo dobrze – podkreślił trener Unii Paweł Baran.

W dalszej części zawodów Koza stracił jeszcze trzy punkty przegrywając z Maksymem Drabikiem, Arturem Czają i Hubertem Łęgowikiem.

W Krośnie z bardzo dobrej strony zaprezentował się także 17-letni Patryk Rolnicki, który zdobył 8 pkt (2, 2, 2, 2, d) i zajął 8. miejsce. – Patryk dobrze radził sobie na bardzo wymagającym torze. W tym sezonie to już jego drugi awans do turnieju finałowego. Wcześniej startował już bowiem w finale Brązowego Kasku – przypomina trener Unii.

Rezerwowym w turnieju finałowym w Pile (30 sierpnia) będzie natomiast Arkadiusz Madej, który także wywalczył 8 pkt (1, 2, 1, 1, 3) i zajął 9. miejsce. Przed wyścigiem dodatkowym o 8. miejsce, w którym miał rywalizować z Rolnickim, zdefektował mu jednak motocykl i został wykluczony za przekroczenie limitu dwóch minut.

W Krośnie rezerwowym był Eryk Budzyń, który zdobył 1 pkt (1, u, 0, u) i zajął 17. miejsce.