Sukces Patryka Kurka

PIET
BOKS. Sukcesem zakończył się start zawodników Pałacu Młodzieży Tiger Tarnów na strefowych mistrzostwach Polski kadetów rozegranych w Lubinie.

Zdecydowanie najlepiej z tarnowskich pięściarzy spisał się Patryk Kurek, który w kategorii 52 kg pokonał w finale przez RSC w pierwszej rundzie Pawła Osiaka z Polonii Świdnica. Kurek jako jedyny zawodnik z Małopolski wywalczył złoty medal i uzyskał awans do ósemki finalistów mistrzostw Polski kadetów, które rozegrane zostaną w czasie Olimpiady Młodzieży w Radomiu.

Sporą niespodziankę sprawił inny zawodnik Pałacu Młodzieży Tiger Tarnów, Krystian Raczek, który przystępując do turnieju w Lubinie miał na swoim koncie tylko jedną rozegraną walkę. Raczek walczący w kategorii 54 kg, w półfinale wygrał 4-1 ze zdecydowanie bardziej doświadczonym pięściarzem Polonii Świdnica, Adamem Pszczółkowskim. W finale, po zaciętym pojedynku, tarnowianin przegrał 1-4 z medalistą mistrzostw Polski, Mateuszem Strugałą z Gwardii Wrocław i zdobył srebrny medal.