Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Sukces uczennic papieskiego liceum

Redakcja
WADOWICE. Izabela Gostek otrzymała we Wrocławiu nagrodę specjalną w VI Ogólnopolskim Konkursie na Felieton, ważnej imprezie organizowanej pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Uczestniczką finału była także Klaudia Lempart z tej samej szkoły.

Od lewej Izabela Gostek, Henryk Odrozek, Klaudia Lempart FOT.PERYSKOP

Warto podkreślić, że obydwie uczą się w klasach pierwszych. Dobrze władają piórem, gdyż doskonalą umiejętności dziennikarskie w zespole redagującym szkolną gazetę "Peryskop".

- Iza otrzymała nagrodę równoznaczną z zajęciem czwartego miejsca, a wygrał Piotr Grudzień z VI LO w Kielcach. Nasze liceum było jedyną szkołą, oprócz XII LO im. Bolesława Chrobrego z Wrocławia, która miała w finale dwie nominowane - cieszy się Henryk Odrozek, nauczyciel języka polskiego i opiekun szkolnej gazetki. Dodaje, że sukces jest wielki, gdyż w rywalizacji uczestniczyli uczniowie szkół z całej Polski.

Konkurs rozgrywano w ten sposób, że wszystkie prace oceniały dwa niezależne zespoły jurorów. Potem wyłoniono finalistów, a następnie zdobywców nagród. W tym roku zgłoszono rekordowo dużo, bo aż 162 prace, spośród których wyłoniono 20 finalistów.

Przewodniczący jury profesor Stanisław Bereś oceniając konkurs podkreślił, że za dużo było w tegorocznych pracach malkontenctwa i mentorstwa, za mało dowcipu i lekkości - nagrodzono teksty, których autorzy, mówiąc o sprawach ważnych, potrafili się posługiwać także humorem i ironią.

Uczestnicy konkursu po odebraniu nagród wysłuchali wystąpienia Marka Krajewskiego, autora poczytnych kryminałów, których akcja toczy się we Wrocławiu. Opowiedział młodym felietonistom m.in. o sposobie budowania napięcia i "niewypuszczaniu" czytelnika z rąk.

Laureatki z wadowickiego liceum zamierzają skorzystać z tych porad. - Większość moich kolegów i koleżanek z Rzyk poszła do szkół andrychowskich, a ja do Wadowity i absolutnie nie żałuję, bo tu mogę rozwijać swoje zainteresowania w "Peryskopie", a na dodatek jeszcze od razu te nagrody. Szok! - cieszy się z sukcesu Izabela Gostek.

Robert Szkutnik

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski