Sukces w drugim roku

Koszykarze SSK Basket Kraków zdobyli w Słupsku brązowy medal mistrzostw Polski młodzików. Mistrzem Polski została drużyna Czarnych Słupsk.

Koszykówka młodzików: Basket Kraków trzeci w Polsce!

- Trzecie miejsce to naprawdę duży sukces, zważając na to, iż klub działa dopiero drugi rok. Szkoda jednak porażki z Koszalinem, gdyż wygrywaliśmy już 14 punktami i była szansa na srebro - mówi trener Baksetu Dawid Mazur. - Trudno, na pewno to chłopców nauczyło, że trzeba grać do końca. Na wyróżnienie zasłużyli Marek Szumełda-Krzycki, Mateusz Rojewski oraz Maksymilian Bawor, którzy w każdym meczu grali bardzo dobrze. Marek ponadto znalazł się w piątce turnieju. Serdecznie dziękuję firmie Houghton, bez której ten sukces byłby niemożliwy, a także Jackowi Czepczykowi, właścicielowi Hotelu Europejskiego, za nieocenioną pomoc. Dziękuję również kierownikowi drużyny Jerzemu Magierze, rodzicom i trenerowi seniorów naszego klubu Franciszkowi Szpornie za wsparcie.

Droga do "brązu"

SSK Basket Kraków - KUKS Koszalin 72-86 (20-10, 15-19, 13-34, 24-23), punkty dla Basketu: Szumełda-Krzycki 30, Rojewski 16, Bawor 12, Żmuda 8, Czepczyk 6.
   Bardzo dobry początek ze strony krakowian, którzy w drugiej kwarcie wygrywają 14 punktami. Jednak 4. faul Szumełdy-Krzyckiego, który zdobył 21 punktów w pierwszej połowie, bardzo osłabia zespół. Do 5 minuty w 3. kwarcie toczył się bój kosz za kosz, jednak ostatnie 5 minut 19-6 wygrywa Koszalin, który ostatecznie zwyciężył w meczu.
   SSK Basket Kraków - Czarni Słupsk 69-94 (19-33, 12-15, 22-22, 16-24), punkty dla Basketu:**Rojewski 16, Szumełda-Krzycki 14, Czepczyk 9, Bawor 8, Bałdo 6, Janczura 6, Krawczyk 2, Maksymiuk 2, Łój 2, Żmuda 2, Pieszczek 2.
   Mecz z gospodarzami i faworytami turnieju. Mimo wysokiej porażki bardzo dobre spotkanie rozegrał cały zespół, a w szczególności Mateusz Rojewski i Szymon Bałdo.

SSK Basket Kraków - AZS Skarpa Lublin 84-67 (17-19, 16-19, 21-15, 30-14), **punkty dla Basketu: Rojewski 27, Szumełda-Krzycki 23, Bawor 12, Żmuda 10, Bałdo 7, Łój 5.
   Początek bardzo dobry, w 4 min Basket prowadzi 7-0, jednak 3 minuty później już na tablicy jest remis 13-13. Druga kwarta to dobra gra lublinian, dzięki której prowadzili 9 punktami (26-17). Końcówka I połowy należała do Szumełdy-Krzyckiego i Maksymiliana Bawora, którzy zniwelowali starty. Trzecia kwarta bardzo dobra gra całego zespołu i Basket wyszedł na prowadzenie 54-53. W ostatniej kwarcie dominowali krakowianie, a w szczególności Mateusz Rojewski (14 punktów w 4. kwarcie). (PAN)