Sukcesy Iskry i Lubonia

PAN
KOLARSTWO GÓRSKIE. Reprezentanci Iskry Głogoczów i Lubonia Skomielna Biała brali udział w ogólnopolskich zawodach, w których odnosili szereg sukcesów.

W Foluszu z dobrej strony pokazali się kolarze Iskry. Kategorię dziewcząt do lat 12 wygrała Justyna Tylek, a Ewelina Bajer była 4.
W kategorii chłopców 9-10 Karol Buraczek był czwarty, a Patryk Pobożniak zajął trzecie miejsce w kategorii chłopców 11-12 lat.
W kategorii chłopców 13-, 14-letnich Łukasz Skałka był 5. Iwona Bajer wygrała rywalizację juniorek, wyprzedzając Karolinę Przebindę. W klasyfikacji weteranów Andrzej Skałka był 13.
W tym samym czasie dwóch zawodników Iskry rywalizowało w Domanowicach.
W kategorii elite Tomasz Sikora był drugi, na finiszu przegrał z Adrianem Rzeszutko, a startujący w kategorii orlik Erwin Siatka nie ukończył wyścigu z powodów zdrowotnych.
W tych zawodach brylowali kolarze Lubonia. Monika Żur była pierwsza wśród juniorek młodszych, a Tomasz Bal był drugi w tej samej kategorii i trzeci wśród juniorów.
W młodziczkach triumfowała Agnieszka Ceremon przed Agnieszką Bal, a Mateusz Filipiec był trzeci w kategorii młodzików. Piotr Ceremon był trzeci w kategorii orlików, czwarty był Jakub Surówka, a Józef Rapacz z Lubinia wygrał wyścig mastersów.
W sobotę w Krakowie odbyła się czasówka, zorganizowana w ramach Bike Cup-u, wystartował w niej jeden zawodnik Iskry Michał Cząstka, który zajął 6. miejsce w kategorii orlików.
Trójka zawodników Iskry Głogoczów wystartowała w mistrzostwach Małopolski na czas w Dworach, był to wyścig szosowy.
Iwona Bednarczyk zdobyła tytuł wicemistrzyni, Łukasz Skałka był trzeci, natomiast Andrzej Skałka uplasował się na czwartej pozycji wśród mastersów.