Sukcesy Kariny Błaś

PIET
TENIS ZIEMNY. Bardzo dobrze tegoroczne starty rozpoczęli młodzi zawodnicy Tarnowskiego Klubu Tenisowego, którzy odnoszą spore sukcesy nie tylko na arenach krajowych, ale także za granicą.

Tarnowianie po zdobyciu halowego mistrzostwa Polski w deblu, wicemistrzostwa Polski w drużynie oraz brązowego medalu w singlu wywalczonego przez 14-letniego Konrada Słowika, dołożyli kolejne sukcesy.

Tym razem w halowych mistrzostwach Polski kadetek dobrze spisała się 16-letnia Justyna Baran, która występując w parze z Agatą Borgman z Górnika Bytom, awansowała do gier półfinałowych.

Sporym sukcesem zakończył się także start 14-letniej Kariny Błaś, która w turnieju OTK serii II (do lat 14) w Stalowej Woli doszła aż do finału. Tarnowianka pokonała kolejno Wiktorię Nowak z MKT Stalowa Wola 6-0, 6-0 i Karolinę Bogus ze Sport-Med Zabrze 5-7, 7-6, 6-3, natomiast w finale przegrała z Ewą Brzeską 6-2, 3-6, 5-7. W deblu Błaś, występując w parze z Brzeską, wygrały turniej, pokonując w finale 6-3, 6-4 parę Nosal/Pawłowska.

Tarnowianka w turnieju OTK serii II (do lat 16) w Stalowej Woli dotarła natomiast do finału singla, w którym przegrała z Wiktorią Nosek 3-6, 1-6. Warto dodać, że Błaś nie była w tym turnieju rozstawiona.

Bardzo dobrze na arenie międzynarodowej zaprezentował się Konrad Słowik, który wystąpił w turnieju Winter Cups (do 14 lat) w Ankarze.

Tarnowianin, grający w parze z Kacprem Żukiem, pokonał austriacki debel Haim/Schranz 6-3, 6-2, lecz nie wystarczyło to do zwycięstwa Polski w meczu z Austrią, gdyż Robert Wrzesiński nie wytrzymał presji i uległ Gabrielowi Huberowi 6-4, 3-6, 3-6, natomiast Kacper Żuk na własne życzenie przegrał 6-2, 6-7, 1-6 z Matthiasem Haimem.